“Cygan” jeszcze powalczy, zanim pójdzie za kratki

Przed odsiadką, bokser Dawid K. najpewniej stoczy jeszcze walkę, która została zaplanowana na 30 czerwca. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Prawnicy chcą odwlec termin odsiadki boksera Dawida K.

Na 30 czerwca w Łodzi zaplanowana jest – prawdopodobnie ostatnia przed odsiadką – walka Dawida K. pseudonim “Cygan”. Stanąć ma wówczas twarzą w twarz z 43-letnim legendarnym bokserem, Royem Jonsem Jr. Przypomnijmy, że “Cygan” został skazany na dwa i pół roku pozbawienia wolności za współkierowanie grupą przestępczą i czerpanie korzyści z nierządu. Wyrok wydał Sąd Okręgowy w Rzeszowie w październiku ubiegłego roku.

Mimo składanej apelacji, sędzia Stanisław Sielski z Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie 10 maja podtrzymał wydany wcześniej wyrok. Uniewinnił go jednak od zarzutu handlu narkotykami.

Andrzej Wasilewski, promotor “Cygana”, miał powiedzieć w rozmowie z PAP, że prawnicy zapewniają, iż wyznaczona data walki nie jest zagrożona. Wynika z tego, że adwokaci boksera robią wszystko, aby przynajmniej odwlec w czasie odsiadkę boksera. Mieli również złożyć wniosek do sądu apelacyjnego o wydanie pisemnego uzasadnienia wyroku. Dopiero po otrzymaniu odpowiedzi, będą mieli czas na złożenie kasacji do Sądu Najwyższego.

Dawid K. i tak spędziłby w więzieniu nie 30 miesięcy, ale 24. Wszystko za sprawą jego blisko sześciomiesięcznej odsiadki w związku z aresztem podczas prowadzonego przez prokuraturę postępowania. Bokser właściwie więc już po dziewięciu miesiącach, a więc po upływie połowy wyroku(jeśli wliczyć 6 już odsiedzianych miesięcy), mógłby ubiegać się o warunkowe zwolnienie z zakładu karnego.

Ewelina Nawrot

do ““Cygan” jeszcze powalczy, zanim pójdzie za kratki”

  1. rzeszowiak

    Tadzi i Kaziu mu zalatwia zwolnienie z kryminalu.
    Jak kolega to koledze pomoga !!
    Ale se znalazl ten Kostecki kolegow, nie ma co mowic !

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.