“Czy policjantki muszą chodzić w spódnicach?”

RZESZÓW.“Czy praca w Policji jest łatwa, czy trudna?”, “Czy trudno jest zatrzymać przestępcę?”,. Na te i wiele innych pytań, zadawanych przez uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Rzeszowie, odpowiadała podkomisarz Marta Tabasz-Rygiel.

Spotkanie z policjantką zostało zorganizowane z okazji Dnia Kobiet. Podkom. Marta Tabasz-Rygiel opowiadała dzieciom o pracy w Policji, o tym, czy to dobre miejsce dla kobiet i czym na co dzień zajmują się policjantki. Tłumaczyła, że kobiety w Policji muszą spełniać te same wymagania co mężczyźni, więc czasem nie jest im łatwo. Odpowiadała na wiele różnych pytań zadawanych przez dzieci. Pokazała uczestnikom spotkania elementy stanowiące część policyjnego umundurowania i wyposażenia. Największe zainteresowanie, szczególnie wśród chłopców, wzbudziły kajdanki i policyjna pałka.

Na koniec spotkania dzieci dostały specjalne naklejki, zostały także poczęstowane słodyczami. Podkom. Marta Tabasz-Rygiel dostała od uczniów dyplom “Przyjaciela dzieci” oraz koszyczek wiosennych kwiatów wykonanych z bibuły.

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments