“Fort Misja” udana mimo brzydkiej pogody

- “Hej, hej, piosnka płynie, słychać nas na Ukrainie” – śpiewały dzieci ze szkoły w Siedliskach na początek “Fort Misji” w odsłonie czwartej. Fot. Monika Kamińska

SIEDLISKA  (gm. Medyka). Mimo wyjątkowo niesprzyjającej aury IV edycja transgranicznego Festiwalu Sztuki “Fort Misja” przyciągnęła do Fortu XV “Borek” w podmedyckich Siedliskach spory tłum chętnych do zabawy.

Warto przypomnieć, że festiwal ten “urodził się” na Ukrainie, a odbywał najpierw dwukrotnie jedynie w sąsiadujących “przez miedzę” z Siedliskami, Popowyczach. Od zeszłego roku do festiwalowej idei włączyła się polska strona, a w tym roku “Fort Misja” odbywała się tylko u nas. Nie zabrało rocka, bluesa, folku i jazzu, a gwiazdą wieczoru był PECTUS , którego muzycy dali z siebie wszystko.

Na tę edycję “Fort Misji” ułożony został specjalny hymn festiwalowy na melodię “Hej sokoły”, którego autorka jest nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach, Małgorzata Stec, a który odśpiewały na początek festiwalu dzieci z tej szkoły. “Hej, hej piosnka płynie, słychać nas na Ukrainie” – tak dokładnie było i miejmy nadzieję, że kolejna “Fort Misja” już za rok!

emka

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments