“Gdyby nie stowarzyszenie, mielibyśmy kłopoty”

- Członkowie Stowarzyszenia mogą być zadowoleni, bo to właśnie im ufają mieszkańcy osiedla Fot. Arkadiusz Rogowski

RZESZÓW. Ruch obywatelski na os. Krakowska-Południe wybrał nową Radę Samorządową.

Mieszkańcy os. Krakowska-Południe wybrali nową Radę Samorządową. Ze starej pozostały tylko 3 osoby, w tym nowa przewodnicząca – Maria Warchoł (na zdj. druga od lewej). Do 15-osobowej Rady, mieszkańcy wybrali głównie członków Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla Krakowska-Południe Członków RSM. To oznacza, że obywatelski ruch na osiedlu nie tylko zaczyna się budzić, ale już aktywnie działa.

– Mamy nadzieję na dobrą i pożyteczną dla mieszkańców współpracę – mówi przewodnicząca nowej Rady. A wyzwań przed nią jest sporo. – Chcemy wprowadzić do planu budżetu miasta budowę planu parku osiedlowego, remonty ulic, budowę ronda między osiedlem a Realem – wylicza. Pierwsze zebranie nowej Rady odbędzie się w najbliższą środę.

Przy okazji wyborów nowej Rady do stowarzyszenia zapisało się aż 30 nowych osób, dzięki czemu liczy już ono 110 osób. Aktywnie wzięli udział w głosowaniu. – Gdyby nie stowarzyszenie to mielibyśmy kłopoty – mówi wiceprzewodniczący nowej Rady Osiedlowej Bogdan Janosz. Cieszy go również to, że na wybory przyszło sporo młodych ludzi.

– Wreszcie pojawia się na terenie osiedla organizacja przyjazna mieszkańcom, czyli taka, z którą będzie można wspólnie podejmować inicjatywy w interesie mieszkańców osiedla – mówi prezes stowarzyszenia Zbigniew Karbarz. Sam nie kandydował do Rady, bo stowarzyszenie przyjęło zasadę, by nie gromadzić wokół jednej osoby kilku funkcji.

***
Sukces stowarzyszenia w wyborach do Rady Samorządowej na Krakowskiej-Południe to również sukces “Super Nowości”. Uważamy, że dobrze zorganizowani mieszkańcy nie muszą się biernie przyglądać poczynaniom zarządu swojej spółdzielni, dlatego od początku informujemy o działaniach stowarzyszenia. Osoby zainteresowane członkostwem odsyłamy do jego władz (tel. 601511599 – Zbigniew Karbarz, 503747563 – Maria Misiąg, 516177699 – Maria Warchoł).

Arkadiusz Rogowski

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
IZAmajstefan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
IZA
Gość
IZA

BRAWO MOZE COS SIE ZMIENI????!!!!!!!!!!! TRZEBA ZYC TYM OSIEDLEM!!! I MIEC GO W SERCU!

majstefan
Gość
majstefan

Przecież ci wszyscy którzy lgną do rady z tego stowarzyszenia już w radzie byli. I co zrobili? Odwołali jakiegoś prezesa? Zwolnili jakiegoś kierownika? Gówno zrobili. Bilski weźmie nową radę do Kaczarnicy na melanż i wszyscy będą kupieni. Bęcwałom chodzi tylko i wyłącznie o kasę.