“Kółko i krzyżyk”, czyli pomysły urzędników na kładki dla pieszych

Nowa kładka miałaby powstać na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ulicami Targową i Głowackiego. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. – Dziś mamy kółko, teraz będzie jeszcze krzyżyk. Stolica innowacji! – kpią mieszkańcy Rzeszowa.

Kładkę w kształcie “kółka” już mamy. Powstała nad skrzyżowaniem al. Piłsudskiego z ul. Grunwaldzką. Póki co nie widać, żeby warta ponad 12 mln zł “atrakcja” w jakikolwiek sposób usprawniła ruch nad aleją. Mimo wszystko władze miejskie przymierzają się do budowy kolejnej. Tym razem mówi się o kładce w kształcie… “krzyżyka”.

Gdzie miałoby powstać kolejne architektoniczne cudo? Nowa kładka miałaby powstać nieopodal obecnej, bo również na al. Piłsudskiego. A dokładniej: na skrzyżowaniu alei z ulicami Targową i Głowackiego.

Urzędnicy zapewniają, że nie ma ostatecznie wybranego kształtu kładki, ale brane są pod uwagę dwa: okrągła i w kształcie “X”.

Nie wykluczają też, że może powstać przejście podziemne. – W przypadku obecnej kładki również braliśmy pod uwagę przejście podziemne, ale ze względu na zbyt duży koszt zrezygnowaliśmy z niej – słyszymy od jednego z urzędników miejskich. Jak będzie tym razem? Dowiemy się na przełomie wiosny i lata 2013 roku.

Plany nowej kładki mają opracować studenci Politechniki Rzeszowskiej.

Piesi niezadowoleni
– Kładek będzie coraz więcej i będą coraz droższe. Może to jakiś pomysł na innowacyjność: miasto kładek, które wszystkie fundusze zmarnowało na kładki. A potem otworzymy muzeum kładek – pisze “marc” na jednym z rzeszowskich forów internetowych.

– Jak się nic nie robi w kierunku usprawnienia komunikacji w mieście, to trzeba udawać, że coś się robi. Na przykład buduje kładki. A potem się podkreśla, jakie jest piękne, innowacyjne, nowoczesne i wiele innych “achów” i “ochów”. A wystarczy zejść z tej kładki i przejść 150 m w stronę dworca PKS. Syf, kiła i mogiła. Tynk się z kamienic sypie, brudny szary beton i crossowy chodnik. I w tym momencie urzędasy z UM mają gotową odpowiedź: “teren należy do …, my nic nie możemy” – dodaje z oburzeniem.

Ewelina Nawrot

25
Dodaj komentarz

avatar
23 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
23 Comment authors
ruskowsianinkubapniok rzeszowskidrogowiecleon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ROMAN
Gość
ROMAN

tak Pan „drogowiec” właściwie zinterpretował ten „Sajgon drogowy” na filmiku
– dlatego właściwe wydaje się teraz przebicie ul. Grunwaldzkiej pod ul.Piłsudskiego i pod kładka „ZERO” – będzie wtedy światowo – Popieram – czy już ktoś robi projekt i kosztorys ?

kuba
Gość
kuba

Ale innowacja!!! Tak sie rzadzi w panstwie kolesiow!!!

pniok rzeszowski
Gość
pniok rzeszowski

Jakis duren dorwal sie do publicznych pieniedzy i trwoni ta kase robiac zapewnie prywatna kase.
W jaki sposob ?
Bardzo prosty. Bierze lapowki za zawarcie umowy o wykonanie projektu. Ten projekt jest wcale niepotrzebny ale firma ktora bedzie go wykonywala wali lapowki do prywatnych kieszeni tych co zawra z nia umowe.
Kto jest tym zlodziejem ktory dziala na szkode mieszkancow Rzeszowa ?
OTO JEST PYTANIE ?

drogowiec
Gość
drogowiec

teraz w pod ul Piłsudskiego w ciągu ul. Grunwaldzkiej do dworca potrzebny jest tunel

leon
Gość
leon

Ile to ja razy widziałem jak wsiowe numery (RPZ, RJA czy nawet RKL) chcą skręcić z Piłsudskiego w lewo na Targową lub też z Piłsudskiego w lewo na ZUS.

indiana jones
Gość
Ech
Gość
Ech

Ta kladka to masakra – i kategorycznie powinni zamknac przejazd pod kladka bo wczoraj mało we mnie nie wjechaly 2 auta :-/ Parodia – nie wspomne że w strone krakowskiej stałem 15 min w korku więc gratulacje za kladke ! Naprawde pomogla

ROMAN
Gość
ROMAN

no nie znowu Państwo na ” NIE”-
– drugi „SEDES” nie popieram
– przejście pod jezdnią nie – – kto będzie wynosił wodę do Wisłoka jak będzie ulewa [ praca pomp kosztuje- pozostaje kupić 400 wiaderek i pracownicy ZUS/u szybko to posprzątają ]
– popieram ten ” krzyżyk”[ od razu wejście do ZUS/u i Przychodni- i jeszcze estakada w kierunku galerii i PKP ]
– to by było to [ O i + ] – super innowacja !

IZA
Gość
IZA

A MOZE PANIE PREZYDENCIE WYBUDUJE PAN KLADKI DLA SAMOCHODOW NAD TORAMI KTORE BIEGNA PRZEZ CENTRUM RZESZOWA I KIEROWCY KLA NA ZAMKNIETE SZLABANY!!!

Rzeszowiak
Gość
Rzeszowiak

I linowa kolejka będzie jeździła od kładki do kładki.

stefan
Gość
stefan

feręc musi odejść

obywatel
Gość
obywatel

PO…ny ,kraj. PO….i urzędnicy

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego z ulicami Targową i Głowackiego powinno powstać przejście podziemne. Przejścia podziemne lepiej się sprawdzają niż kładki nawet okrągłe. Oczywiście są kosztowniejsze ale lepiej coś zrobić drożej ale porządnie. A co do nowej Galerii pana Podkulskiego. To, że zablokuje ona ruch w okolicach ronda Dmowskiego było właściwie oczywiste. Dlatego w tym miejscu powinno powstać wielopoziomowe rondo, pozwoli to na udrożnienie tego skrzyżowania. A pod okrągłą kładką należy postawić światła bo to co w tej chwil się tam wyprawia to kolejne nieporozumienie.

krzysztof
Gość
krzysztof

Feliks. A4 i S19 to nie są drogi miejskie.

feliks
Gość
feliks

niech się zabiora całą parą za obwodnice, A4 czy S-19, wtedy pogadamy o korkach!!!!!

VV
Gość
VV

nastepna inwestycjaa bedzie zapewne jajo…. Kolumba.

paolo
Gość
paolo

kładka na ul Piłsudskiego i Grunwaldzkiej to bubel i nie usprawniła wogóle ruchu kołowego w tej części miasta ale korki które tworzą się na ul Piłsudskiego (w kierunku Krakowa) aż po ul Asnyka lub nawet Targową to nie wina kładki ale nowej galerii Podkulskiego. Zauważcie, że korki są tylko w kierunku Krakowa i zaczęły się robić dokładnie od 2 tyg! Codziennie wracam z pracy przez Piłsudskiego ok godz 17:30 więc mam pełny obraz ruchu przed i po otwarciu Galerii Rzeszów. Jeszcze większe korki tworzą się na Wiadukcie Tarnobrzeskim gdyż masa ludzie jedzie od strony ul Warszawskiej i Lubelskiej do Galerii… Czytaj więcej »

Justy301
Gość
Justy301

Zgadzam się, że winę za korki w centrum ponosi Nowa Galeria. Mieszkam przy Marszałkowskiej i nigdy w sobotę nie było tam korków a teraz już zaczynają się na Warszawskiej – straszne. Korki powodują ci co jadą do galerii, ale i ci co przejeżdżają koło galerii i otwarta buzią patrzą na sklep i spowalniają ruch. Ktoś powinien to przewidzieć, że taki sklep prawie na ulicy i w takim ścisłym centrum to nieporozumienie.

blokers
Gość
blokers

ten tandeciarz niech przestanie marnować społecznych pieniędzy

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Jak można rozliczyć pana prezydenta z takich nietrafionych inwestycji?
Oczywiście poza wyborami.

Kolejna kładka, kolejna porażka.
Znowu pieniądze zostaną wyrzucone w błoto.
Czemu nikt nie pomyśli o kładce, ale na ul.Cieplińskiego?
Tam potrzeba rozwiązań, a nie w centrum.
Już teraz widać:
– że nowa kładka nie spełnia zadania (ludzie przebiegają pod);
– korki tworzą się w tym miejscu nawet poza godzinami szczytu (a jeszcze jak zostaną włączone światła).

inzynier
Gość
inzynier

Zapraszam pana Prezydenta i jego swite panstwa dziennikarzy na spotkanie pod kladka w godzinach popoludniowych a i jeszcze szpecow od rozwiazan drogowych wspolnie zobaczymy jak tez to „usprawnila” przejazd Pilsudkiego. Kladka moze sie podobac moze sie nie podobac ale ludzie nie wmawiajcie sami sobie ze cel jaki miala osiagnac czyli usprwnienie ruchu zostal dokonany. jest wprost przeciwnie i nie zwalajcie na nie umiejacych jezdzic kierowcow, bo coz kladka dziala od kilku dni a kierowcy jezdza tak samo od lat i trzeba bylo wziasc to pod uwage przy takim rozwiazaniu

Mariusz
Gość
Mariusz

Aby usprawnić ruch na tym skrzyżowaniu nie trzeba budować kładki tylko postawić policjanta w godzinach szczytu, ale nie po to by wypisywał mandaty tylko aby nie wpuszczał samochodów na skrzyżowanie, które później blokują przejazd.

gość
Gość
gość

Jestem za jeszcze jedną w kształcie koła! Wtedy z lotu ptaka będą obie wyglądały jak okulary, które najwyraźniej są potrzebne Dziadusiowi Ferencowi bo nie widzi nic poza własnym czubkiem nosa :D

Monika
Gość
Monika

Okrągła kładka, która miała usprawnić ruch do tej pory nie przyniosła oczekiwanych (chyba tylko przez urzędników i prezydenta) efektów….korki, które tworzą się na al. Piłsudskiego w godzinach po południowych i wieczornych to jeden wielki koszmar dla kierowców…niech urzędnicy odpuszczą sobie budowanie kolejnych kładek…

ruskowsianin
Gość
ruskowsianin

O przepraszam kladka przyniosla spodziewany ALE DOCHOD do prywatnych kieszeni za zlecenie wybudowania kladki. Miasto zaplacilo firmie za budowe kladki a firma odpalila dole dla tych ktorzy zlecili budowe kladki. Byl powod lapowki bo dali firmie zarobic.
A ta kladka potrzebna jak w du.pie gwozdz !