“Mali Powstańcy” na start

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Będzie okazja, by dowiedzieć się więcej na temat Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia w godz. 11 – 14 w sali konferencyjnej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie (przy ul. Szopena 23) zostanie rozegrany turniej gry edukacyjnej “MALI POWSTAŃCY. Warszawa 1944”. Przeznaczony jest dla graczy (zgłoszonych telefonicznie – patrz poniżej) w wieku od 8 do 108 lat. Dla najlepszych przewidziane są nagrody.

Gra “Mali Powstańcy” (wyd. Egmont Polska) jest próbą przeniesienia na planszę funkcjonowania harcerskiej poczty polowej, która działała w czasie Powstania Warszawskiego. W grze każdy z graczy wciela się w rolę zastępowego. Celem jest dostarczenie jak największej liczby rozkazów i kto najszybciej doręczy rozkaz na miejsce. Rozegranie jednej partii zajmuje 30 minut.

Na terenie Podkarpacia 1 sierpnia trwać będzie akcja edukacyjna, w ramach której przechodniom wręczane będą nalepki z symbolem Polski Walczącej oraz ulotki edukacyjne. W akcję tą włączają się harcerze oraz rekonstruktorzy z Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K.”. O godz. 17 odbędzie się uroczystość pod Pomnikiem Chwały Żołnierzy AK Podokręgu Rzeszów.

Osoby chcące wziąć udział w turnieju “Mali Powstańcy” proszone są o kontakt z rzeszowskim Oddziałem IPN – z Katarzyną Kyc, tel. 17 860-60-26 lub 17 867-30-28.

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments