“Maziarnia” doczeka się cywilizowanego kąpieliska?

Czy zalew “Maziarnia” w końcu doczeka się bezpiecznego kąpieliska? Fot. Autor

WILCZA WOLA. Ponoć wszystko już jest, brakuje tylko ratowników z uprawnieniami.

W zasadzie nie ma sezonu, żeby zalew Wilcza Wola nie pochłonął życia młodego człowieka. Jedną z przyczyn tragedii nad wodą jest deficyt cywilizowanych kąpielisk. Gmina Dzikowiec chciałaby to zmienić i na swoim terenie stworzyć takie miejsce dla turystów. Problem w tym, że nie ma ratowników, choć oferta pracy wydaje się być kusząca. – Nie ma chętnych i tyle – mówią władze Dzikowca.

Zalew “Maziarnia”, który zlokalizowany jest na terenie gmin Dzikowiec i Raniżów, to, obok kolbuszowskiego skansenu, największa atrakcja turystyczna powiatu.

Zdaje sobie z tego sprawę Krzysztof  Klecha, wójt gminy Dzikowiec. – Akwen ten  jest dla nas szansą, która może stworzyć miejsca pracy i przychody dla regionu – mówi. – Żałuję, że kiedyś nie wywłaszczono terenów większych, aniżeli te, które zalano wodą. Dziś zbiornik otaczają tereny prywatne i lasy państwowe. Powoduje to, że brakuje odpowiedniej przestrzeni dla inwestorów, którzy mogliby tu budować hotele, restauracje, pola namiotowe, kempingi…

W Wilczej Woli wójt chciałby stworzyć kąpielisko. Sęk w tym, że nie może znaleźć ratowników z uprawnieniami. Nie pomaga nawet ogłoszenie na stronie internetowej urzędu. Choć oferta gminy wydaje się być kusząca: 15 zł na godzinę, praca od czwartku do niedzieli po ok. sześć godzin dziennie na umowę zlecenie. A więc każdy, kto chciałby pracować, jako ratownik w Wilczej Woli winien zadzwonić pod nr tel. 017 227-45-08 lub 744-21-09.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kasprzak
Kasprzak
8 lat temu

Brzeg i dno zalewu jest tak zmienne, że nie polecam kąpieli w tym bajorku ;)

ll
ll
8 lat temu

Jeżeli kuszaca to nie wiem gdzie problem chyba że to jest bujda a prawda leży poniżej 5000 zł /m-c