“Mięśniaki” traktują kobiety jak przedmioty

Fot. Archiwum

Mężczyźni, którzy są skoncentrowani na budowaniu masy mięśniowej, mają większą tendencję do przedmiotowego traktowania kobiet. Jak sugerują naukowcy taki seksistowski stosunek do kobiet może wynikać z negatywnego obrazu ich własnego ciała.

Z badań przeprowadzonych przez naukowców z University of Westminster wynika, że mężczyźni, którzy są zainteresowania budowaniem bardziej muskularnej sylwetki, wykazywali również tendencję do wyrażania seksistowskich poglądów. Jednocześnie prezentowali postawy, w których widoczny był przedmiotowy stosunek do kobiet.

– Mężczyźni, którzy mają tradycyjne podejście do zagadnienia kobiecości i kwestii genderowych, są również bardziej skłonni do popierania tradycyjnych stereotypów męskości, które odnoszą się również do sfery fizycznej – tłumaczy Viren Swarmi z University of Westminster.

– Dodatkowo, w patriarchalnych społeczeństwach, gdzie struktury są kwestionowane, niektórzy mężczyźni mogą starać się na nowo potwierdzać i podkreślać swoją męskość poprzez wzmacnianie swojej fizyczności – dodaje.

PAP Life

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments