“Paniaga” do remontu

“Paniaga” z pewnością nie urzeka przechodniów swoim wyglądem. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. 100 tys. zł na modernizację ul. 3 Maja.

Miasto przygotowuje przetarg, który pozwoli później wyłonić firmę, która zajmie się remontem ulicy 3 Maja. – Myślę, że pracę rozpoczną się już na wiosnę – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta. Modernizacja ulicy pochłonie przynajmniej 100 tys. złotych.

Odnowieniu poddane zostaną przede wszystkim ławki i kwietniki. Elementy głównego deptaka nie porywają rzeszowian swoja urodą: ociężałe kwietniki przypominają wręcz wanny, od ławek odpadają deski, a postawione poidełka nie spełniają swojej funkcji, bo służą jako… śmietniki. W planach jest również zamontowanie konstrukcji, która będzie podtrzymywała pnące rośliny.

– Ostatnie remonty przeprowadzone były chyba z 15 lat temu – mówi Chłodnicki. Ulica 3 Maja, popularnie nazywana jest “Paniagą”, jest jedną z najstarszych i najważniejszych ulic w Rzeszowie. Rzeszowianie uważają, że powinna odzwierciedlać urodę miasta, a nie straszyć przechodniów. Jednak planowany remont ma jedynie odnowić wygląd ulicy, a nie doprowadzić do gruntownej modernizacji.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rzeszowiak
rzeszowiak
9 lat temu

do kup – kolego miałeś chyba na mysli rybę pangę a nie paniagę ??!!!

kub
kub
9 lat temu

Panga – syfiasta ryba. Nigdy jej nie lubiałem.

uczeń IIb
uczeń IIb
9 lat temu
Reply to  kub

Czy Twój komentarz jest na temat ul. 3 maja, czy gustów gastronomicznych?