- SuperNowości24 - http://supernowosci24.pl -

“Przez Polskę dla polskich hospicjów”

Do Rajdu może włączyć się każdy, na każdym odcinku trasy. Jej przebieg zobaczymy na stronie: www.fundacjababcialiny.org.pl. Fot. Materiały prasowe

PODKARPACIE. W piątek 8 czerwca, ok. godz. 11 do brzozowskiego Parku Miejskim dojadą uczestnicy rajdu rowerowego “Przez Polskę dla polskich hospicjów”. Każdy może też do niego dołączyć.

Wydarzenie to organizowane jest corocznie przez Fundację Babci Aliny. Tegoroczna trasa rajdu przebiegać będzie przez nasze okolice. Siódmy etap, planowany na piątek ósmego czerwca, będzie prowadził z Wołkowyi do Jasła przez Lesko, Sanok, Brzozów, Strzyżów.

Rajd, który organizowany jest już trzeci rok z rzędu, rozpoczął się drugiego, a zakończy dziesiątego czerwca. Trasa wiedzie przez1000 kilometrówpolskich dróg począwszy od Bielska-Białej, przez Beskidy, Tatry, Gorce i Bieszczady, a zakończy się w Krakowie. Uczestnicy odwiedzą łącznie dziesięć hospicjów, które otrzymają sprzęt od Fundacji Babci Aliny.

Organizatorzy zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. Będzie to wspaniała okazja do zwiedzenia mało znanych zakątków południowej Polski oraz naocznego przekonania się, jak potrzebna i jednocześnie trudna jest praca hospicjów.

Środki zebrane podczas rajdu przyczynią się do poprawy losu podopiecznych hospicjum, dlatego ważna jest każda forma wsparcia.

Darowizny wpłacone na konto Fundacji Babci Aliny (numer konta poniżej) z dopiskiem Podkarpacie/Bieszczady zostaną przekazane na rzecz brzozowskiego hospicjum.

Konto Fundacji Babci Aliny:

Alior Bank 85 2490 0005 0000 4500 1020 9844

anja