“Sflaczała” piłka kwiatowa chlubą MPGK

Piłka kwiatowa w całej swojej “okazałości”. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. – Ta piłka szpeci miasto niech ją zdejmą – mówią nasi Czytelnicy.

Powyrywane kwiatki, niektóre zasuszone, rosną jak chcą, a co gorsze, ziemia, w której się znajdują, zapadła się i zamiast ładnej piłki kwiatowej, przy alei Powstańców Warszawy w Rzeszowie stoi kwiatowy “burak”. A wszystko pod szyldem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie.

Piłkę ustawiono podczas Euro 2012 na pasie zieleni tuż obok miejskiego stadionu. Już wtedy nasi Czytelnicy twierdzili, że jest brzydka. W zamyśle kwiatowa piłka miała być w kolorze białym, a poszczególny łaty w biało-czerwonych i błękitno-żółtych barwach gospodarzy Euro 2012, czyli Polski i Ukrainy. Już jednak wówczas na jednej z łat “flagi Polski” odpadły czerwone kwiatki. Nasi Czytelnicy zauważyli także, że rośliny są krzywo posadzone, a w wielu miejscach przerzedzone. Rzekoma flaga Ukrainy zamiast barw błękitno-żółtych mieni się w barwach fioletowo-żółtych.

– Ona wygląda koszmarnie. Euro się skończyło i nie wiem czy ktoś coś robi z tą kulą? – pyta nas pan Paweł, mieszkaniec Rzeszowa. I rzeczywiście ma dużo racji, bo piłka od góry zapadła się i wygląda jak ta prawdziwa tyle, że nie napompowana. Z bliska widać zasuszone niektóre rośliny i powyrywane kwiatki.

Widoczna i to bardzo dobrze jest także tablica MPGK, które to przedsiębiorstwo obwieszcza wszem i wobec, że finansuje i utrzymuje takiego “potworka” tuż obok drogi, którą podróżuje masa przejeżdżających przez Rzeszów. – Wypada tylko pogratulować znakomitej “promocji” miasta – mówi pani Elżbieta, nasza Czytelniczka. – Jak będą to dalej trzymać, to na jesień zostanie sama ziemia i kilka uschniętych roślin – dodaje.

ga

do ““Sflaczała” piłka kwiatowa chlubą MPGK”

 1. Zdzich

  Dobrze, że podpisali co to jest, bo piłki to nigdy nie przypominało. Jakby nie podpisali to byście się nie czepiali, bo byście nie wiedzieli co to – kupa chwastów i tyle, no ale za to pomysł jaki innowacyjny (Stolica to przecież) , Jak się nie potrafi, to nie wiem po co brać się za robotę. Ciekawe ile to g….. kosztowało.

 2. NIKOLA

  TEN DZIWOLAG PREZENTUJE STAN POLSKIEJ GOSPODARKI! I TO NIE JEST SMIESZNE.

 3. alik

  Prezio Sieczkowski lubi wszelkiego rodzaju innowacje. A praktykę ma berdzo długą… i dziwne poparcie wszytkich opcji.

 4. ROMAN

  ten rekwizyt w sposób dobitny pokazuje debilność całej władzy – temat „czyli EURO 2012” przeminął a ten dziwoląg dalej stoi – właśnie brak gospodarza co ? tak będzie stał aż zostaną chyba same badyle.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.