“Sflaczała” piłka kwiatowa chlubą MPGK

Piłka kwiatowa w całej swojej “okazałości”. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. – Ta piłka szpeci miasto niech ją zdejmą – mówią nasi Czytelnicy.

Powyrywane kwiatki, niektóre zasuszone, rosną jak chcą, a co gorsze, ziemia, w której się znajdują, zapadła się i zamiast ładnej piłki kwiatowej, przy alei Powstańców Warszawy w Rzeszowie stoi kwiatowy “burak”. A wszystko pod szyldem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie.

Piłkę ustawiono podczas Euro 2012 na pasie zieleni tuż obok miejskiego stadionu. Już wtedy nasi Czytelnicy twierdzili, że jest brzydka. W zamyśle kwiatowa piłka miała być w kolorze białym, a poszczególny łaty w biało-czerwonych i błękitno-żółtych barwach gospodarzy Euro 2012, czyli Polski i Ukrainy. Już jednak wówczas na jednej z łat “flagi Polski” odpadły czerwone kwiatki. Nasi Czytelnicy zauważyli także, że rośliny są krzywo posadzone, a w wielu miejscach przerzedzone. Rzekoma flaga Ukrainy zamiast barw błękitno-żółtych mieni się w barwach fioletowo-żółtych.

– Ona wygląda koszmarnie. Euro się skończyło i nie wiem czy ktoś coś robi z tą kulą? – pyta nas pan Paweł, mieszkaniec Rzeszowa. I rzeczywiście ma dużo racji, bo piłka od góry zapadła się i wygląda jak ta prawdziwa tyle, że nie napompowana. Z bliska widać zasuszone niektóre rośliny i powyrywane kwiatki.

Widoczna i to bardzo dobrze jest także tablica MPGK, które to przedsiębiorstwo obwieszcza wszem i wobec, że finansuje i utrzymuje takiego “potworka” tuż obok drogi, którą podróżuje masa przejeżdżających przez Rzeszów. – Wypada tylko pogratulować znakomitej “promocji” miasta – mówi pani Elżbieta, nasza Czytelniczka. – Jak będą to dalej trzymać, to na jesień zostanie sama ziemia i kilka uschniętych roślin – dodaje.

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zdzich
Zdzich
8 lat temu

Dobrze, że podpisali co to jest, bo piłki to nigdy nie przypominało. Jakby nie podpisali to byście się nie czepiali, bo byście nie wiedzieli co to – kupa chwastów i tyle, no ale za to pomysł jaki innowacyjny (Stolica to przecież) , Jak się nie potrafi, to nie wiem po co brać się za robotę. Ciekawe ile to g….. kosztowało.

NIKOLA
NIKOLA
8 lat temu

TEN DZIWOLAG PREZENTUJE STAN POLSKIEJ GOSPODARKI! I TO NIE JEST SMIESZNE.

alik
alik
8 lat temu

Prezio Sieczkowski lubi wszelkiego rodzaju innowacje. A praktykę ma berdzo długą… i dziwne poparcie wszytkich opcji.

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

ten rekwizyt w sposób dobitny pokazuje debilność całej władzy – temat „czyli EURO 2012” przeminął a ten dziwoląg dalej stoi – właśnie brak gospodarza co ? tak będzie stał aż zostaną chyba same badyle.