“Stalówka” niczym wytrawny bokser

Piłkarze ze Stalowej Woli zapomnieli już o laniu otrzymanym od Garbarni i w weekend rozbili Pogoń Siedlce na jej terenie.

POGOŃ SIEDLCE – STAL STALOWA WOLA. Na zamieszanie wokół trenera Sławomira Adamusa i samej drużyny, piłkarze Stali odpowiedzieli w najlepszy z możliwych sposobów – rozbijając w pył beniaminka, który tak udanie rozpoczął sezon.

- Zespół podniósł się po 0-3 z Garbarnią. Chłopcom należą się wielkie brawa – walczyli o każdą piłkę, stworzyli kilka świetnych akcji, strzelili trzy bramki. Czego chcieć więcej? – cieszył się Sławomir Adamus, który dzielnie zniósł wcześniejszą krytykę, a w Siedlcach ustawił drużynę bardzo ofensywnie. Stal pierwszy raz zagrała dwoma napastnikami i to zdało egzamin. Wysunięty Wojciech Białek strzelił dwa gole, operujący za nim Wojciech Fabianowski – jednego. Sukcesu nie byłoby, gdyby nie kapitalne podania od Rafała Turczyna i Kamila Walaszczyka. Ten drugi zagrał najlepszy mecz, odkąd zawitał do Stalowej Woli. A przecież goście nie walczyli z byle kim. Pogoń w II-ligowym towarzystwie jest nowa, ale jej piłkarze mają doświadczenie z ekstraklasy. Jacek Kosmalski, Adam Czerkas, Dariusz Dziewulski, grający trener Grzegorz Wędzyński – tych nazwisk szanującemu się kibicowi futbolu przedstawiać nie trzeba. Choć z drugiej strony, to są już panowie grubo po trzydziestce.

– Sprezentowaliśmy Stali pierwszą bramkę, bo obrona przysnęła. Nie zmienia to jednak faktu, że rywal wygrał zasłużenie. Wypunktował nas jak wytrawny bokser – przyznawał Wędzyński.

tsz

POGOŃ    0
STAL    3
0-1 Białek (36.), 0-2 Białek (79.), 0-3 Fabianowski (90.)
POGOŃ: Kozaczyński – Marchel (66. Demaniuk), Krystosiak, Lendzion, Guzek, Kaliszewski (64. Dziewulski), Agu, Rodak (64. Wędzyński), Kwiatkowski, Czerkas (64. Marczak), Kosmalski.
STAL: Dydo – Demusiak, Wieprzęć, Kusiak, Żmuda, Piątkowski, Walaszczyk, Horajecki, Turczyn (88. Mościński), Fabianowski (90. Majowicz), Białek (90. Radawiec).
Sędziował: Zbigniew Zych (Lublin). Żółte kartki: Marchel – Fabianowski, Białek, Walaszczyk. Widzów: 2000.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.