“Wilki” nie składają broni

Pod nieobecność chorego Pawła Hliba, krośnianie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w ostatnim starciu z Kolejarzem Opole. Fot. Wit Hadło

II LIGA. Najbliższy mecz KSM Krosno 3 czerwca o … godz. 13.30. Cztery dni wcześniej na krośnieńskim torze zaprezentuje się m.in. Rune Holta, Janusz Kołodziej i Maciej Janowski

Zespół KSM Krosno po udanym początku sezonu ligowego, ostatnio złapał lekką zadyszkę. Podopieczni Ireneusza Kwiecińskiego przegrali dwa ostatnie mecze i w tabeli spadli na 4. miejsce.

Jedziemy do Opola po zwycięstwo. Na wyjazdach mamy 100-procentową skuteczność, dlatego też chcemy podtrzymać dobrą passę – mówił przed wyjazdem do Opola trener Ireneusz Kwieciński. W ostatnim meczu z Kolejarzem, krośnianie musieli sobie radzić bez Pawła Hliba, który przysłał zwolnienie lekarskie. W jego miejsce stosowane było zastępstwo zawodnika, które z racji dziur w składzie “Wilków” nie do końca zdało egzamin.

Nie wszystko stracone
W najbliższą niedzielę II liga będzie miała wolne, dlatego tez krośnianie mają sporo czasu aby przygotować się do kolejnego meczu z ROW-em Rybnik. Ten odbędzie się 3 czerwca o nietypowej porze – godz. 13.30. Spowodowane jest to otwarciem sąsiadującego ze stadionem Centrum Dziedzictwa Szkła. O to aby mecz odbył się wcześniej niż zwykle, klub prosiło m.in. miasto. – Zwycięstwa w Rybniku i Krakowie stawiają nas w dobrej sytuacji przed meczami rewanżowymi. Chcemy je wygrać, a w takim przypadku mamy szansę zdobycie w nich 6 punktów. Liczymy również, że z wyjazdów też coś uda nam się jeszcze przywieźć. Dobrze, że ten dołek przyszedł teraz. Mam nadzieję, że końcówka fazy zasadniczej będzie zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. Potem przed nami seria play-off, w której tak na dobrą sprawę wszystko się rozstrzygnie – mówi szkoleniowiec “Wilków”, Ireneusz Kwieciński.

Mistrz świata juniorów w Krośnie
Zanim dojdzie do meczu ligowego z ROW-em Rybnik, krośnieńskich kibiców czeka nie lada gratka w postaci występu na miejscowym torze m.in. indywidualnego mistrza świata juniorów, Macieja Janowskiego, czy też Rune Holty i Janusza Kołodzieja. Wszyscy oni będą rywalizować w zaplanowanym na 31 maja (godz. 17) ćwierćfinale IMP. W zawodach tych wystartuje także m.in. przedstawiciele gospodarzy: Paweł Hlib i Adrian Szewczykowski oraz żużlowcy PGE Marmy Rzeszów: Maciej Kuciapa i Łukasz Sówka.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.