“Wójt chce zlikwidować nasze gimnazjum”

Mieszkańcy Piwody nie zgadzali się z argumentacją wójta, nie robiło to na nim wrażenia. Fot. Monika Kamińska

PIWODA (gm. Wiązownica). Zdaniem mieszkańców szef gminy jest w konflikcie z dyrektorką szkoły i chce się zemścić. Wójt twierdzi, że nie jest mściwy.

Zdaniem mieszkańców Piwody, wójt gminy Wiązownica, Marian Ryznar chce likwidacji tutejszego gimnazjum, bo jest w konflikcie z dyrektorką miejscowego Zespołu Szkół, w skład którego wchodzą podstawówka i gimnazjum właśnie. – Przegrał z nią w sądzie pracy i teraz się mści – twierdzą piwodzianie dodając, że zemsta wójta na dyrektorce, Dorocie Bednarz godzi w ich dzieci. – Nie jestem mściwy – zarzeka się M. Ryznar. -  A gdybym miał się mścić, to mam inne narzędzia – dodaje.

Więcej w Super Nowościach

Monika Kamińska

do ““Wójt chce zlikwidować nasze gimnazjum””

 1. Stella van Gent

  Należałoby zadać pytanie.Co jest ważniejsze?Małe ojczyzny samorządowe,czy nasza wielka Ojczyzna,czyli Polska?

 2. Stella van Gent

  Tak naprawdę to władze samorządowe nie są zdolne do większych przedsięwzięć.Jak na przykład rozwój przemysłu.Natomiast są korupcjogenne.

 3. Zuzia

  :DD Mniemam Panie .J, że Ty jesteś wybitnym prawnikiem.
  Ci co chcą likwidacji szkół i obniżenia poziomu nauczania widocznie wiedzą, że „ciemnogrodem” lepiej jest zarządzać. Likwidacja każdej tego typu placówki prowadzi do obniżenia warunków życia mieszkańców. Do tej pory zlikwidowano setki szkół. Na co poszły te pieniądze rzekomo zaoszczędzone? Nadal jesteśmy zaściankiem Europy.
  A likwidacja szkoły, gdzie jest 100 uczniów to rzeczywiście dziwna sprawa.
  Co do konstytucji to zdaje się jest tak, ze gmina to ogół mieszkańców. Trybunał Konstytucyjny swym orzecznictwie już dawno stwierdził, że zasada samodzielności władz samorządowych nie ma charakteru absolutnego. Wy macie służyć ludziom, a nie działać na ich szkodę.

 4. J

  Tacy jak wy powinni pisać ustawy… widzę że wiedzę prawniczą i znajomość konstytucji macie w jednym paluszku.

  • Stella van Gent

   Na pewno jakbym była posłanką.Byłabym za centralizacją państwa.A tak swoją drogą,to tych „znawców” prawa jest za dużo.Mamy aż nadto zawiłe prawo.I przez to mamy bezprawie prawnie chronione.Prawo powinno być uproszczone,aby mogło być egzekwowane.

  • Stella van Gent

   Jak bym też była posłanka.To do marszałka sejmu trafił by wniosek o postawienie przed trybunałem stanu ex-premiera Jerzego Buzka.

 5. Stella van Gent

  Samorządowcy mają stanowczo za dużo władzy w swoich rękach!I to jest poważny błąd lub co gorsza celowe zamierzenie.Gdyby nie to,to takich problemów by nie było.Całe to zło jest wywołane przez rząd premiera Jerzego Buzka,który dał władzę w ręce samorządowcom.Celem destabilizacji i demontażu państwa polskiego.Ex-premier Buzek powinien za ten stan rzeczy stanąć przed Trybunałem Stanu!Tylko państwo scentralizowane jest państwem sprawnym.

  • Zuzia

   Masz rację Stello. Samorządy maja nieograniczoną władzę, nie muszą się liczyć z żadną opinią kompetentnych instytucji. Nie ma się nawet gdzie odwołać. Niedługo samorządowcy potworzą dla siebie etaty w szkołach.

   • Stella van Gent

    Tam gdzie władzę mają samorządy.Tam jest dopiero upartyjnienie,nepotyzm i korupcja!

   • Stella van Gent

    Tak naprawdę to samorządowcy i ich ludzie,to już mają etaty.Nie tylko w szkołach.Ale także instytucjach podległych jednostkom samorządowym.

 6. kobi

  Zapewne wójt jest zwolennikiem PIS i dlatego taki mściwy. Podobnie jak starosta i wicestarosta powiatu rzeszowskiego także są mściwi i nie potrafią dogadać się z miastem któremu przekazali 2 lata temu szkołę ale bez budynku który sobie zostawili. Teraz próbują wyrzucić szkołę z budynku bo to ich własnośc a przy okazji niszczą placówkę opikuńczą która tam funkcjonuje. Od taki folklor, nie ma PIS nie ma nikt.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.