“Znicz” na drogach… czyli gdzie będą suszyć

Najbardziej obstawiona policjantami z “suszarkami” podczas akcji znicz będzie najprawdopodobniej krajowa “czwórka”. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. 31 października – 4 listopada wzmożony ruch i kontrole.

Jak co roku okres Wszystkich Świętych to też zwiększona aktywność policji na naszych drogach. Oprócz liczniejszych patroli z “suszarkami” kierowcy muszą uważać na nowe fotoradary, które pojawiły się na naszych drogach w ciągu ostatnich tygodni. Gdzie trzeba uważać?

Najbardziej obciążona będzie droga krajowa nr 4. Tutaj kierowcy muszą pamiętać, że nowy fotoradar pojawił się kilka dni temu na maszcie zlokalizowanym w Dębicy. Nowy fotoradar stanął w budce, która została oklejona żółtą, widoczną z daleka folią. Urządzenie robi zdjęcia kierowcom jadącym w kierunku Krakowa. Niedawno został też uzbrojony radar w Trzcianie, również na krajowej czwórce. Tam również w żółtej skrzynce radar czeka na kierowców jadących w stronę Krakowa . Ten radar został zamontowany w nieczynnym dotąd maszcie przy szkole w Trzcianie.

Z kolei policjanci z “suszarkami” upodobali sobie ostatnio kilka miejsc. Od tamtego tygodnia regularnie widywani są w Ropczycach przy czwórce. Suszarki możemy się spodziewać jadąc od Krakowa po przejechaniu obwodnicy Ropczyc.

Policjanci mierzą prędkość zaraz za wyjazdem z ronda kończącego dwupasmową obwodnicę. Wczoraj natomiast drogówka kontrolowała kierowców  w Klęczanach na skrzyżowaniu czwórki z drogą na Będziemyśl.

Kolejne miejsce to Nowosielce pod Przeworskiem. Tam, według relacji kierowców, policjanci polują na kierowców jadących czwórką pomiędzy fotoradarami w Nowosielcach i Gwizdaju.

W Rzeszowie również jest jeden punkt szczególnie częstych kontroli. Na ul. Lwowskiej (w ciągu krajowej czwórki) policjanci często stoją kilkaset metrów za rondem Pobito. Tam sprawdzają prędkość, głównie kierowców wyjeżdżających z Rzeszowa.

Policja “suszy” ostatnio z upodobaniem również na ul Dębickiej w Mielcu, a także w Jaśle na ul. Lwowskiej. Policjanci dokonują też pomiarów szybkości pod Ustrzykami Dolnymi, a dokładnie na drodze krajowej nr 84 w Ustjanowej Górnej. Policjanci stoją też ostatnio w Przemyślu na ul Krakowskiej w ciągu drogi krajowej nr 77.

Artur Getler

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o