„Bądź eko- segreguj odpady”

Fot. Materiały prasowe

PODKARPACIE. 29 czerwca br. w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Chałupkach Dębniańskich odbyło się uroczyste zakończenie pierwszej edycji konkursu organizowanego przez spółkę Stare Miasto- Park, „Bądź eko – segreguj odpady”,  którego celem było zwiększanie świadomości społeczeństwa a w szczególności dzieci i młodzieży w zakresie korzyści płynących ze zbiórki surowców wtórnych ich segregacji u „źródła” oraz promowaniu działań proekologicznych.

Szkoła Podstawowa w Chałupkach Dębniańskich zebrała 115,56 kg surowców wtórnych (w przeliczeniu na jednego ucznia z danej miejscowości) i zdobyła pierwsze miejsce  w konkursie. Na drugim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa w Hucisku zbierając 102,33kg, trzecie miejsce natomiast zajął Zespół Szkół  w Piskorowicach z wynikiem 101,14 kg. Dla wszystkich szkół biorących udział w konkursie spółka Stare Miasto- Park ufundowała nagrodę w postaci czeku.

Wręczenie nagród zwycięskiej szkole odbyło się podczas akademii kończącej rok szkolny. Przedstawiciele spółki Stare Miasto- Park, Magdalena Kotulska i Magdalena Borek, złożyły w imieniu Pani Prezes Marty Zygmunt, serdeczne gratulacje laureatom pierwszego miejsca  oraz uroczyście wręczyły Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chałupkach Dębniańskich- Elżbiecie Romanowskiej czek na kwotę gwarantowaną w wysokości 1200zł.

Ponieważ Szkoła Podstawowa w Chałupkach Dębniańskich liczy zaledwie 116 uczniów, szczególne podziękowania należą się gronu pedagogicznemu, rodzicom oraz proboszczowi parafii pw. Świętego Andrzeja Apostoła w Chałupkach Dębniańskich księdzu Janowi Szczepaniakowi, którzy wspierali dzieci w zbiórce i segregacji surowców wtórnych.

Mimo iż, była to pierwsza edycja konkursu „Bądź eko- segreguj odpady” organizowanego przez spółkę Stare Miasto – Park, udało się łącznie zebrać  144 860 kg odpadów z terenu całej Gminy Leżajsk.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments