„Idol” i Tomasz Rzeszutek w DKF w Zorzy

Fot. Materiały Dystrybutora

RZESZÓW. Pokaz filmu „W drodze” Waltera Sallesa w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w Zorzy zgromadził sporo młodych widzów. 6 listopada o godz. 19.40 kolejny seans – „Idol” Todda Haynesa, film z 1998 roku o glam rocku, nurcie angielskiego rocka z lat 70. ub. wieku.

Oba filmy łączy motyw młodości, autokreacji i buntu. „Idol” Todda Haynesa uważany jest za jeden z najlepszych filmów fabularnych o tematyce muzycznej. Opowiada o amerykańskim dziennikarzu, który zostaje wysłany do Londynu, by opisał wydarzenie z lat 70.

– Zniknięcie ze sceny i życia gwiazdy glam rocka. Opowieść jest z kluczem. Pod fikcyjnymi nazwiskami postaci filmowych kryją się nazwiska znanych artystów – Davida Bowie i Iggy’ego Popa. W „Idolu” występują dobrze znane dziś gwiazdy Ewan McGregor i Cristian Bale oraz mniej popularny Jonathan Rhys Meyers. Opowiedziany niesztampowo film skrzy się cekinami, zwariowanymi kolorami oraz znakomitą muzyką.

Po seansie rozmowa z udziałem gościa – Tomasza Rzeszutka, założyciela i lidera dwóch rzeszowskich zespołów Nenovi i Jesus Chrysler Suicide. Tomasz Rzeszutek jest multiinstrumentalistą, wokalistą i autorem tekstów piosenek. Mówi, że muzycy JChS pracują nad nową płytą.
Wieczór poprowadzi dziennikarz Super Nowości Piotr Samolewicz.

ps

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o