2 ofiary śmiertelne, 51 pijanych – trzeci dzień akcji „Znicz”

Fot. KWP
Fot. KWP

RZESZÓW, PODKARPACIE. Dwie osoby zginęły, a dwadzieścia trzy zostały ranne w wyniku wypadków, do których doszło w ciągu trzech dni policyjnej akcji „Znicz” na drogach Podkarpacia.

Policjanci zatrzymali ponadto 51 nietrzeźwych kierowców.

„Znicz” to kryptonim największej dorocznej policyjnej operacji, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w dniu Wszystkich Świętych. Tegoroczne działania rozpoczęły się w czwartek, 31 października, i potrwają do niedzieli, 3 listopada. W tym czasie policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających groby bliskich.

Jak co roku głównym zadaniem policjantów będzie dbałość o płynność i porządek ruchu. Funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. W tych dniach najważniejsza będzie cierpliwość i ostrożność za kierownicą.

W ramach działań policjanci zwracają szczególną uwagę m.in. na właściwie używanie świateł, przypadki przekraczania prędkości, stan trzeźwości kierujących, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, omijanie pojazdów, które utknęły w zatorze czy wymuszanie pierwszeństwa przejazdu. Na drogach są oznakowane i niezoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory, policjanci również używają laserowych mierników prędkości. Na szczególnie niebezpiecznych odcinkach dróg kontrole prędkości są prowadzone w sposób kaskadowy.

Zmiany w organizacji ruchu
Policja przypomina, że w wielu miejscach zmieniła się organizacja ruchu. Zwracajmy więc uwagę na oznakowanie dróg i polecenia policjantów. Jeśli będzie taka potrzeba, w miejscach wzmożonego ruchu lub tam, gdzie będą się tworzyć zatory funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem. Pamiętajmy, że gesty i polecenia podawane przez policjanta mają absolutny priorytet, jeśli na skrzyżowaniu działa sygnalizacja i policjant kieruje ruchem, wiążące dla nas są jego polecenia!

tc/KWP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
hijena
hijena
7 lat temu

co gorsza dodatkowo do tego przyłożył się Wojewodzki POlicmajster

armando
armando
7 lat temu

jeden policjant próbował zrobić akcje „znicz” Michalikowi – to juz nie pracuje …. Cysorz to ma klawe zycie –
śpiewał Chyła