100 par tanecznych stworzy niezwykłe widowisko

Zdjęcie z niezwykłego widowiska tanecznego „Romeo i Julia”. Fot. Archiwum
Zdjęcie z niezwykłego widowiska tanecznego „Romeo i Julia”. Fot. Archiwum

RZESZÓW. W sobotę, 26 października, w Łańcucie odbędą się Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w Tańcu Towarzyskim, w których weźmie udział 100 par tanecznych z naszego okręgu i 70 par dziecięcych, które zaprezentują się w kategorii Rekreacji.

W mistrzostwach, których organizatorem jest Klubu Tańca Dżet z Boguchwały, a które współfinansowane są z budżetu województwa podkarpackiego, wystartuje 16 par utalentowanych tancerzy z Dżeta.

– Przygotowania do tego ważnego dla nas wydarzenia idą pełną parą – mówi Maria Dudek, prezes Klubu Tańca Dżet z Boguchwały. – Jako organizatorzy czujemy ciążącą na nas presję, ale biorąc pod uwagę intensywne treningi i dotychczasowe osiągnięcia naszych par, liczymy na bardzo dobre wyniki – dodaje.

Nie tak dawno tancerze Klubu Dżet i Studia Baletowego Leili Arifuliny dali wspaniały popis swoich umiejętności, tworząc widowisko baletowe „Romeo i Julia” prezentowane w Filharmonii Podkarpackiej. Wypełniona po brzegi widownia aż siedem razy ze wzruszeniem oklaskiwała poczynania młodych utalentowanych tancerzy.

– Jak podejmowaliśmy się tego wyzwania, byliśmy przekonani, że to coś całkowicie innego, a nawet, że będzie nam przeszkadzało w codziennych treningach – mówiła nam przed występem Paulina Dudek, która tańczy od 12 lat taniec towarzyski. – Okazało się jednak, że połączenie dwóch różnych stylów – tańca towarzyskiego i baletu – bardzo rozwija, a prawdziwe emocje, jakie przeżywamy razem z publicznością podczas występów w filharmonii są naprawdę ogromne i przede wszystkim wspaniałe.

Teraz przed tancerzami kolejne wyzwanie – sobotnie mistrzostwa, podczas których z pewnością dadzą z siebie wszystko. Trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia!

ksz, bsz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jana
jana
7 lat temu

Mistrzostwa w łańcucie a organizator Boguchwała