1000 zł mandatu, 25 pkt karnych dla motocyklisty

Fot. Archiwum

KROSNO. 19-latek uciekał motocyklem przed policjantami. Miał założone tablice rejestracyjne z innego pojazdu. Dostał 1000 zł mandatu i 25 pkt karnych.

W ubiegły czwartek, uwagę policjantów patrolujących nieoznakowanym radiowozem drogę krajową nr 9, zwrócił jadący motorem krosowym mężczyzna, który przewożąc pasażera znacznie przekraczał dopuszczalną prędkość. Motocyklista jechał z prędkością 81 km/h. Nie reagował na sygnały policjantów. Ci widząc niebezpieczną jazdę uciekiniera, po chwili zrezygnowali z pościgu. Finał sprawy nastąpił jeszcze tego samego dnia.

Przy pomocy sytemu komputerowego funkcjonariusze ustalili, że motocyklem kierował 19-letni mieszkaniec gminy Iwonicz-Zdrój. Kiedy niecałe dwie godziny później policjanci pojawili się w jego domu, zaskoczonemu młodzieńcowi nie pozostało nic innego, jak tylko przyznać się do winy. Okazało się, że nastolatek ma prawo jazdy jedynie kat. B. Motocykl którym jechał, nie był ani zarejestrowany, ani ubezpieczony i miał założone tablice z motoroweru.

19- latek prawo jazdy otrzymał w styczniu tego roku. Liczba przypisanych mu punktów karnych oznacza zatrzymanie uprawnień i konieczność powtórnego zdawania egzaminu.

pad, KMP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.