1000 zł podwyżki dla pracowników IPN?

Czy wynagrodzenie rzeszowskich urzędników IPN będzie wkrótce wyższe? Fot. Wit Hadło

Czy wynagrodzenie rzeszowskich urzędników IPN będzie wkrótce wyższe? Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE, RZESZÓW. Urzędnicy IPN otrzymają wyższe wynagrodzenia. Dalej nie wiadomo jednak, co z lekarzami.

W kraju od kilku dni trwają protesty lekarzy rezydentów, którzy domagają się od rządu m.in. podwyższenia finansowania opieki zdrowotnej do poziomu 6,8 proc. PKB (obecnie wynosi 4,7 proc.) oraz większej liczby pracowników w szpitalach. Oczekiwania te na pewno nie zostaną całkowicie spełnione, a jednym z powodów takiej decyzji jest brak odpowiednich środków finansowych. Zaskakujące jest jednak to, że fundusze znalazły się na podwyżki dla pracowników Instytutu Pamięci Narodowej.

Nawet 2000 urzędników IPN otrzyma ok. 1000 zł brutto podwyżki – poinformował „Fakt”. Dziennik powołuje się na e-maila, którego pracownicy instytucji otrzymali od szefów związków zawodowych: – „Pragniemy serdecznie podziękować za decyzje Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosława Szarka o podwyżkach wynagrodzenia dla pracowników instytutu – brzmi fragment wiadomości. W jej dalszej części mowa jest o tym, że zwiększone wynagrodzenie ma być rekompensatą za… „prace w ciągłym stresie i napięciu”. Co ciekawe, obecnie średnie honorarium urzędnicze w podmiocie wynosi aż 5955 zł brutto!

W rzeszowskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej zatrudnionych jest 108 pracowników. Średnie wynagrodzenie urzędnicze za III kwartał 2017 r. wynosi 4910,54 zł brutto i zawiera wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny, specjalny i stażowy oraz wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych, dodatkowe wynagrodzenie roczne, nagrody jubileuszowe i uznaniowe, ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy i premie regulaminowe. – Miała miejsce zapowiedź prezesa IPN o czasowym zwiększeniu dodatku specjalnego z racji zaoszczędzonych środków na fundusz płac i zwiększenia obowiązków, ale nie była to żadna zapowiedź podwyżek płac – usłyszeliśmy od Katarzyny Gajdy-Bator, asystenta prasowego rzeszowskiego IPN.

Kamil Lech

do “1000 zł podwyżki dla pracowników IPN?”

 1. eey

  „prace w ciągłym stresie i napięciu”

  ;))))))))
  Jak to dobrze coś tak wesołego przeczytać na początek weekendu. Humor murowany na najbliższe dwa dni. Czym wy się niby stresujecie ??? Chyba tym że PIS w końcu straci władzę ;)))

 2. Wl.

  IPN powinien być dla naukowców. Tam powinny znajdować się dokumenty i być przechowywane ujawnione np 50 lat i po tych latach powinny nasze dzieci korzystać np winniśmy się dowiedzieć Dlaczego zamordowano ks.Popiuszke kto to zlecił dlaczego byli tacy gorliwie jak Piotrowski,Chmielewski,Pękają jaka rolę odegrał po Dyrektora depilacja. IV plk Pietruszka a dlaczego został przesunięty gen Płatek, jaką rola gen.Kiszczak a a może i jaka rola gen Jaruzelskiego. Dlaczego zginęło tyłu księży i działaczy podziemnej opozycji. Kto za to odpowiada Mozart, Gomułka, Kania. To uważam i inne sprawy żeby zajął się IPN. Poszukać kątów którzy byli sędzia mi milicjant ami prac.UB,SB,prokuratorzy a także tych co ustanawiające takie prawo. Kopalnia Wojek . Nic nie wiemy.

 3. Marek

  Wszystkich zwolnić i zlikwidować patologię.

 4. Mieczysław

  To nie są pracownicy IPN, to są partyjni funkcjonariusze PIS, ideologiczne ramię Kaczora. Podwyżki z naszych podatków, dla ludzi którzy doprowadzają do eutanazji polaków i za nic nie odpowiadają. Przyjdzie czas rozliczeń………………………………

 5. beton

  Nie ukrywam, że największy stres i napięcie (o wiele większe niż ci z IPN) to mam przed końcem miesiąca i dotyczy tego, czy mi wystarczy do następnej wypłaty i tego czy czasem moje dzieci z „bezpłatnej” szkoły nie zawołają na jakieś cele w tym mało odpowiednim czasie, oraz czy czasem nie zachorują i nie skorzystam z „bezpłatnej” opieki zdrowotnej. O średniej krajowej to większość ludzi może sobie pomarzyć, a tu widać, że IPN-owe pracowniki mają więcej i co? …..jeszcze im dodawać? Za co? Że wydają opinie zgodne z jedynie słuszną linią partii? To już ta dobra zmiana czy PRL wrócił w nowym wydaniu? Nawet w PRL-u nie było takiej różnicy w zarobkach między pracownikami a kadrą zarządzającą i IPN bardziej niż ktokolwiek inny powinien o tym najlepiej wiedzieć.

 6. panW

  Znam pracowników IPN. Nie zarabiają tyle. Kierownik zarabia więcej, pracownik szeregowy mniej, stąd ta średnia. Poszukajcie sobie ile chcą zarabiać rezydenci. Lekarz bez doświadczenia, zaraz po studiach chce zarabiać prawie 10 tys. To jest dopiero kpina.

  • Janek

   pracujesz w ipn to się nie odzywaj , ile zarabiają rezydenci to nie twoje zmartwienie , a ci w ipn to wielkie mają doświadczenie chyba w braniu pieniędzy i to nie za pracę ale układy

  • janek

   Rozumiem że odpowiedzialność lekarzy np. chirurgów jest taka sama jak nierobów z IPN grzebiących w starych papierkach, pseudo dokumentach którymi można sobie podetrzeć dupę . Nie ośmieszaj się człowieku z takim porównaniem. Tyle i aż tyle

 7. a qq

  to juz wiem skad ta srednia….. ja 3200 br a w IPN 6000 wiec srednio jest te 4600

 8. jasiek

  1000zł to jakaś abstrakcja, lenie i nieroby babrające się w historii,ich praca nic nie zmienia w życiu ludzi i polskiego społeczeństwa,kompletnie nic.

 9. tomek

  chyba ich pojebalo!! emerytury niskie, dla lekarzy nie ma. a urzędasów coraz więcej i więcej.

 10. głos zza lasu

  Zbójcy na rozstajnych drogach dzielą się zdobytym łupem.
  Mają kaskę z emerytur służb specjalnych PRL to i nagroda się należy.
  Za jakiś czas inni zbójcy zajmą się ich emeryturami.

 11. wykladowca z Samu

  ciekawe, obecnie średnie honorarium urzędnicze wynosi aż 5955 zł brutto!
  A my wnet jak w Bangladeszu za miske ryzu !

 12. antek

  złodzieje :D:D::D

 13. ROMAN

  Pierwsze słyszę że przewalanie teczek i segregatorów powoduje powstawanie : stresu i napięcia
  Czy to jakaś nowa choroba zaatakowała nas z kosmosu a co z innymi zatrudnionymi czy rencistami i emerytami Oni o kwocie ; 5955 tylko mogą w czasie snu pomażyć a tu chop jeszcze tysiączek wpadnie jako rekompensata – no a inni to co gorsi ? nie ta kasta ? oni nic zero rekompensaty.
  To teraz szybciej bedą te papiery przewalać i przekładac segregatory z jednego regału na drugi czy
  w sposób tajemniczy bez widzenia lekarza specjalisty ta dziwna choroba; streso- napięciowa bez tabletek jeszcze i syropu im minie – normalny Cud to może jak brakuje tych lekarzy / pielęgniarek / salowych Wszystkim pozostałym doładować po 1000 i już wszystkie słupki/ tabelki wyliczenia skoczą w odpowiednią stronę – Co ? I wszystkim minie stres i napięcie !

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.