11-letnia rekordzistka… w owłosieniu

Supattra Sasupan z Tajlandii mimo młodego wieku figuruje już w Księdze Rekordów Guinessa. Nie jest to jednak dla niej przyjemna wiadomość, bo znalazła się tam przez hipertrichozę, czyli “syndrom wilkołaka”. Niezwykle kłopotliwa choroba objawia się nadmiernym owłosieniem.

Ironią jest, że dzięki swojej przypadłości dziewczynka stała się sławna. Powstają o niej liczne filmy, artykuły, zapraszana jest do programów telewizyjnych. Trafiła też do Księgi Rekordów Guinessa. Jest jedną z 50 osób na świecie, które mają owłosioną całą twarz. Próbowano różnych terapii, by wyleczyć dziewczynkę, łącznie z terapią laserowej. Nic jednak nie pomaga, a włosy odrastają.

Wśród szczególnie sławnych z nadmiernego owłosienia osób była tzw. “kobieta-małpa” – meksykańska Indianka Julia Pastrana. Włosy porastały jej ciało i twarz, a groteski dodawały ogromne usta i nos. Na swoim wyglądzie zrobiła karierę, wyszła nawet za mąż. Wybrankiem poliglotki (znała trzy języki) został jej impresario. Atrakcję stanowiła nawet po śmierci, kiedy to na wystawach pokazywano zmumifikowane ciało “kobiety-małpy”.

anja

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.