12-latek pogryziony przez psa

Fot. Archiwum

JAROSŁAW. Idącego ulicą 12-letniego chłopca zaatakował pies, który wybiegł z terenu posesji i ugryzł go w rękę. Chłopiec trafił do szpitala.

Policjanci wraz z chłopcem i jego babcią udali się w pobliże domu, przy którym doszło do zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili, że właścicielką psa jest 59-letnia mieszkanka Jarosławia. Najprawdopodobniej 12-latek będzie musiał otrzymać serię bolesnych zastrzyków, gdyż pies który go pogryzł nie ma ważnych szczepień. Policjanci ustalili, że właścicielka psa była nietrzeźwa – miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Poszkodowany po udzieleniu mu pomocy medycznej został zwolniony  do domu.

Wobec kobiety policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu. Za niebezpieczeństwo spowodowane przez zwierzę kodeks wykroczeń przewiduje karę grzywny do 250 złotych lub karę nagany. Odpowie ona też za niedopełnienie obowiązkowych szczepień.

łuk, KMP

do “12-latek pogryziony przez psa”

  1. Edyta

    Serię bolesnych zastrzyków??? BZDURA, takie zastrzyki w brzuch były 40 lat temu! W 1993 r. mój mąż dostał 5 zastrzyków domięśniowych przeciwko wściekliźnie i wcale NIE BYŁY bolesne, tylko tak jak każde inne.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.