12- latka uciekła do mężczyzny poznanego w sieci

Fot. Policja

PODKARPACIE. Już po godzinie poszukiwań, policjanci odnaleźli dwunastoletnią dziewczynkę, która nie wróciła ze szkoły do domu. Okazało się, że uciekinierka pojechała w Bieszczady, do poznanego w Internecie mężczyzny.

W miniony piątek, około godz. 22, matka 12-letniej mieszkanki powiatu krośnieńskiego powiadomiła policję, że córka nie wróciła ze szkoły do domu. Żaden z rozpytanych znajomych oraz członków rodziny nie wiedział, co mogło się stać z dziewczynką.
Wstępne czynności w tej sprawie pozwoliły ustalić, że 12-latka wyszła z domu około godz. 7. Miała iść do szkoły, ale po kontakcie z dyrektorem placówki okazało się, że tego dnia nie było jej na zajęciach.
Według matki zaginięcie jej córki mogło mieć związek ze znacznie starszym od niej mężczyzną, którego kilka tygodni temu dziewczynka poznała za pośrednictwem Internetu. Nie reagując na jej uwagi 12-latka korespondowała z nieznajomym na jednym z portali społecznościowych. Ponieważ kobieta znała nazwisko mężczyzny, policjanci szybko ustalili, że jest to 22-letni mieszkaniec jednej z miejscowości w pobliżu Ustrzyk Górnych.
W tej sytuacji do miejsca zamieszkania mężczyzny skierowano policjantów z Leska, którzy zastali tam zarówno 22-latka, jak i poszukiwaną 12-latkę. Dziewczynka stwierdziła, że przebywa tam z własnej woli i nie została w żaden sposób skrzywdzona. Umawiając się telefonicznie z 22-latkiem miała powiedzieć, że odbywa się to za zgodą jej rodziców.
O odnalezieniu dziewczynki policjanci powiadomili rodziców, którzy odebrali ją z komendy w Lesku.
pad, KMP
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments