1,2 mln nowych miejsc pracy

Szef PiS zaczął konferencję prasową od stwierdzenia, że „rząd nie rozwiązuje obecnych problemów Polski”. Fot. PAP

WARSZAWA. PiS zapowiada rewolucyjne zmiany.

Zmiany w podatkach, likwidacja NFZ, pomoc państwa w budownictwie mieszkaniowym i powrót do możliwości przejścia na emeryturę w wieku 60 i 65 lat. To tylko kilka z długiej listy pomysłów PiS. Przedstawił je wczoraj szef PiS na konferencji prasowej „PiS – Alternatywa”.

– Proponujemy nową ustawę, która połączy PIT i CIT w jednej ustawie, i nową ustawę o VAT – powiedział szef PiS. Jak mówił, jeśli chodzi o ustawę dotyczącą podatku od dochodów, to przede wszystkim ma być zmniejszone zasadniczo ryzyko interpretacyjne, deklaracje podatkowe mają być bardzo uproszczone, mają być precyzyjnie określone te koszty pracy, które można odliczyć od dochodu. – Wreszcie to, co najważniejsze – to ma być ustawa proinwestycyjna, czyli krótko mówiąc to, co przedsiębiorstwo inwestuje, nie jest opodatkowane – zaznaczył.

Zatrzymać VAT
Jeśli chodzi o VAT – mówił Kaczyński – to PiS chce zatrzymać jego wzrost, który „dziś jest planowany nawet do 25 proc.”. – Ale jednocześnie rejestracji podatkowej mają podlegać wszystkie podmioty, prowadzące w Polsce działalność gospodarczą – powiedział.

Kolejnym punktem planu ma być przejściowe wprowadzenie podatku obrotowego dla banków i wielkich sieci handlowych, które – jego zdaniem – różnymi metodami nie wykazują dochodów i w związku z tym nie płacą podatku dochodowego.

Walka z bezrobociem
Wśród dziedzin życia, które wymagają zmian, prezes PiS wymieniał rynek pracy. Zapowiedział wprowadzenie 10-letniego planu, w ciągu którego ma powstać 1,2 mln miejsc pracy. Prezes zaznaczył, że chodzi przede wszystkim o miasta do 50 tys. mieszkańców i wsie.

Według Kaczyńskiego, pieniądze na plan walki z bezrobociem można zdobyć, rezygnując z „bezsensownych szkoleń, które są marnowaniem pieniędzy i nabijaniem kabzy firmom je organizującym”, oraz dzięki likwidacji niektórych zwolnień podatkowych. Kaczyński zaproponował powołanie specjalnych kas mieszkaniowych, gdzie można by odkładać przez dłuższy okres niewielkie sumy, by w końcu zyskać państwową premię. Te środki, zdaniem prezesa PiS, zostałyby uzupełnione przez możliwość zaciągania kredytów na cele mieszkaniowe w specjalnym funduszu z udziałem państwa.

W oświacie PiS proponuje powrót do 8-letniej szkoły podstawowej i 4-letniego liceum. Chce też odbudowy szkolnictwa zawodowego, rezygnacji z systemu testowego przy maturach.

Źródło: TVN 24/ps

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
xyz
xyz
8 lat temu

wybory idą, gruszki na wierzbie zaczynają wyrastać. A piskarpaciu czekajcie, aż Jaśnie Oświecony Jarosław K. Wam nawali. Będziecie żyć jak w raju.

K.Bimbała
K.Bimbała
8 lat temu

przepraszam za pomyłkę :tytuł brzmi :kto się myli w rachunkach?.

K.Bimbała
K.Bimbała
8 lat temu

Gorąco polecam Państwu przeczytanie dziś na” niezależnej.pl’ art Szewczaka gł. ekonomisty Skoków p.t Kto umie liczyć (dotyczy ok.200mld zł corocznie traconych bezpowrotnie w Polsce za obecnych rządów.

K.Bimbała
K.Bimbała
8 lat temu

„Polacy nic się nie stało” ,” Łapcie się za portfele bo PIS rządzi”.” POdatki 3x 15% „, „walczymy z kryzysem od 5-ciu lat na zielonej wyspie , a teraz dopiero trzeba podjąć jeszcze ostrzejsze reformy niż ta emerytalna 67” – to tylko kilka zapamiętanych wypowiedzi Tuska . Nie namawiam do komentowania w stylu TVN24 , ponieważ lepiej cicho przemyśleć na trzeźwo zapowiedzi możliwości zmian proponowanych we wczorajszym przemówieniu J.K?.