12 ton żywności trafi do ubogich

Wszystka żywność została zgromadzona w magazynie PBŻ i już wkrótce trafi do najbardziej potrzebujących

PODKARPACIE. W miniony weekend mieszkańcy Podkarpacia w akcji Podkarpackiego Banku Żywności wykazali się nie lada hojnością

12 ton zgromadzonych produktów żywnościowych, zaangażowanych ponad 60 sklepów i prawie 600 wolontariuszy to podkarpacki bilans tegorocznej, 8. już akcji zbierania żywności dla potrzebujących prowadzonej przez Podkarpacki Bank Żywności.
– Akcja odbyła się trzeciego i czwartego grudnia. Ogółem zebrano ponad 12 ton żywności, pomimo bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Jest to wynik lepszy od ubiegłego roku o ponad tonę! Najwięcej było: makaronu, mąki, ryżu, cukru, oleju, konserw i słodyczy – wylicza Jerzy Jęczmienionka, prezes Podkarpackiego Banku Żywności.

Zbiórka prowadzona była w 9 miejscowościach: Rzeszów, Kolbuszowa, Krosno, Jasło, Brzozów, Sanok, Łańcut, Dukla, Bratkowice. W ponad 60 sklepach dyżurowało ok. 600 wolontariuszy, którzy zachęcali klientów, aby przekazali część swoich zakupów dla potrzebujących na święta.

Potrzebujących obdzielą instytucje charytatywne

– Bank Żywności nie wydaje paczek osobom indywidualnym. Żywność jest skrupulatnie liczona, ewidencjonowana i wydawana tylko organizacjom charytatywnym, świetlicom, szkołom, domom dziecka i innym instytucjom pomagającym osobom potrzebującym. Za ich pośrednictwem jeszcze przed świętami trafi do rodzin i osób ubogich – wyjaśnia prezes Jęczminionka.
Banki Żywności działają w całym kraju. Jest ich 27, a współpracują z 3400 organizacjami charytatywnymi. Ich celem jest przeciwdziałanie problemom niedożywienia i marnowania jedzenia. Podkarpacki Bank Żywności działa w naszym regionie od 2003 roku. Akcje, które wspiera cyklicznie to zbiórki przed Świętami Bożego Narodzenia, Wielkanocą i „Podziel się posiłkiem”.

Katarzyna Pękala

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments