12 województw już “Ratuje maluchy”

Czasu jest niewiele, a organizatorzy założyli, że do 21 marca br. chcą zebrać pod wnioskiem o referendum 100 tysięcy podpisów. Fot. Bogdan Myśliwiec

PODKARPACIE. Już 1500 osób z całej Polski włączyło się do akcji “Ratuj maluchy i starsze dzieci też”. Potrzebni są koordynatorzy z Podkarpacia.

Jest plan, plakaty, formularz, struktura i koordynatorzy lokalni akcji, której celem jest zebranie 500 tysięcy podpisów pod wnioskiem o referendum edukacyjne. W akcję zaangażowali się już rodzice z 12 województw i w wielu miejscach można już podpisać formularze akcji.

– Nasz pierwszy cel to zebranie 100 tysięcy podpisów do 21 marca – przyznaje Tomasz Elbanowski, koordynator akcji z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców. – Kalendarz obniżenia wieku szkolnego zmusza nas do szybkiego działania. Zdajemy sobie sprawę, że tylko społeczne zaangażowanie może powstrzymać szkodliwe zmiany w oświacie.

O co chodzi w akcji?
Jednym z głównych celów akcji jest powstrzymanie obowiązku szkolnego sześciolatków. Wniosek o referendum to pięć pytań, w których zawarte są również inne najważniejsze dla rodziców problemy polskiej oświaty.

1. Czy jesteś za zniesieniem obowiązku szkolnego sześciolatków?
2. Czy jesteś za zniesieniem obowiązku przedszkolnego pięciolatków?
3. Czy jesteś za przywróceniem w liceach ogólnokształcących pełnego kursu historii
oraz innych przedmiotów?
4. Czy jesteś za stopniowym powrotem do systemu: 8 lat szkoły podstawowej + 4 lata szkoły średniej?
5. Czy jesteś za ustawowym powstrzymaniem procesu likwidacji publicznych szkół
i przedszkoli?

– W każdym z tych tematów politycy od dawna lekceważą wolę rodziców i wolę większości społeczeństwa – mówi Elbanowski. – I to musi się zmienić. Rozpoczynamy wielką i trudną akcję, od której powodzenia zależy los edukacji naszych dzieci.

Organizatorzy akcji szukają koordynatorów na Podkarpaciu. Zainteresowani włączeniem się w zbieranie podpisów mogą pisać na adres: ratujmaluchy2013@gmail.com

 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ania Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ania
Gość
ania

proponowałabym powrót do jednego terminu ferii zimowych. te obecne nie służą dziecim i wprowadzają chaos wsród dzieci mieszkających w różnych woj. nie licząc szkół na pograniczach woj.