13-latek konstruował bomby i uczył jak je robić!

Jeden z ładunków wybuchowych zrobionych przez 13-latka. Fot. KWP Katowice

BIELSKO BIAŁA. Chłopak dzielił się swoją fachową wiedzą na temat materiałów wybuchowych z innymi pasjonatami.

Na różnych portalach np. terroryści arabscy uczą jak skonstruować bomby i ładunki wybuchowe. Jednak to co odkryli policjanci z CBŚ przechodzi ludzkie pojęcie. Funkcjonariusze ujawnili stronę internetową, na której można było znaleźć fachowe porady dotyczące wytwarzania materiałów wybuchowych i obejrzeć filmiki z detonacji. Okazało się, że amatorem pirotechnikiem jest… 13-latek! Co ciekawe swoje „hobby” pielęgnował za zgodą rodziców.

13-latek na stronach internetowych publikował swoje „osiągnięcia” w produkcji i detonacji materiałów wybuchowych. Na początku były to niewinne filmy z palenia świec dymnych, później chłopak zaczął pokazywać eksplozje. Jeden z wybuchów miał miejsce na polu ornym w pobliżu domów mieszkalnych. Okazało się, że do tej detonacji użyto ładunku wybuchowego zainicjowanego elektrycznie, a młody pirotechnik przygotowywał się do wytworzenia wojskowego materiału wybuchowego. Jakby tego było mało 13-latek założył własny portal. Na jego stronach, jako administrator, dzielił się fachową wiedzą o wytwarzaniu materiałów wybuchowych i pirotechnicznych z innymi pasjonatami.

W związku z tym Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Północ wszczęła śledztwo. Policjanci ustalili adres zamieszkania amatora eksplozji. Chłopak wytwarzał „bomby” w jednym z bielskich mieszkań przy wiedzy, zgodzie i nadzorze rodziców.
Do mieszkania chłopaka przyjechali policjanci CBŚ razem z pirotechnikami oddziału antyterrorystycznego KWP w Katowicach, którzy zabezpieczyli wszystkie materiały, ładunki oraz urządzenia znajdujące się w posiadaniu nieletniego. Teraz chłopak będzie musiał swoje zamiłowanie do wybuchów wytłumaczyć przed sądem rodzinnym.

ga, KWP Katowice

do “13-latek konstruował bomby i uczył jak je robić!”

  1. leon

    Mam w domu saletre amonową a w traktorze mam olej napedowy czy podpadam pod paragraf no bo w końcu mam materiały do wyprodukowania ANFO

    ps. kiedy wciskam Alt+e ukazuje mi sie jakieś howno Word Press, ocokaman?

  2. roman

    powinni go zatrudnić jako kolsuntanta

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.