13-latek konstruował bomby i uczył jak je robić!

Jeden z ładunków wybuchowych zrobionych przez 13-latka. Fot. KWP Katowice

BIELSKO BIAŁA. Chłopak dzielił się swoją fachową wiedzą na temat materiałów wybuchowych z innymi pasjonatami.

Na różnych portalach np. terroryści arabscy uczą jak skonstruować bomby i ładunki wybuchowe. Jednak to co odkryli policjanci z CBŚ przechodzi ludzkie pojęcie. Funkcjonariusze ujawnili stronę internetową, na której można było znaleźć fachowe porady dotyczące wytwarzania materiałów wybuchowych i obejrzeć filmiki z detonacji. Okazało się, że amatorem pirotechnikiem jest… 13-latek! Co ciekawe swoje „hobby” pielęgnował za zgodą rodziców.

13-latek na stronach internetowych publikował swoje „osiągnięcia” w produkcji i detonacji materiałów wybuchowych. Na początku były to niewinne filmy z palenia świec dymnych, później chłopak zaczął pokazywać eksplozje. Jeden z wybuchów miał miejsce na polu ornym w pobliżu domów mieszkalnych. Okazało się, że do tej detonacji użyto ładunku wybuchowego zainicjowanego elektrycznie, a młody pirotechnik przygotowywał się do wytworzenia wojskowego materiału wybuchowego. Jakby tego było mało 13-latek założył własny portal. Na jego stronach, jako administrator, dzielił się fachową wiedzą o wytwarzaniu materiałów wybuchowych i pirotechnicznych z innymi pasjonatami.

W związku z tym Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Północ wszczęła śledztwo. Policjanci ustalili adres zamieszkania amatora eksplozji. Chłopak wytwarzał „bomby” w jednym z bielskich mieszkań przy wiedzy, zgodzie i nadzorze rodziców.
Do mieszkania chłopaka przyjechali policjanci CBŚ razem z pirotechnikami oddziału antyterrorystycznego KWP w Katowicach, którzy zabezpieczyli wszystkie materiały, ładunki oraz urządzenia znajdujące się w posiadaniu nieletniego. Teraz chłopak będzie musiał swoje zamiłowanie do wybuchów wytłumaczyć przed sądem rodzinnym.

ga, KWP Katowice

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
leon
leon
9 lat temu

Mam w domu saletre amonową a w traktorze mam olej napedowy czy podpadam pod paragraf no bo w końcu mam materiały do wyprodukowania ANFO

ps. kiedy wciskam Alt+e ukazuje mi sie jakieś howno Word Press, ocokaman?

roman
roman
9 lat temu

powinni go zatrudnić jako kolsuntanta