14-latka z Tarnobrzega zdobyła brąz na paraolimpiadzie

Na początku 2012 roku pisaliśmy, że Karolina jest tak dobra, że na Podkarpaciu trudno jest niej znaleźć sparing partnera – mówił Rajmund Zięba. – Myślę, że jeszcze będzie o tej dziewczynie naprawdę głośno. I jest głośno! Bo Karolina jest jedną z najlepszych tenisistek stołowych na świecie. Fot. Archiwum

TARNOBRZEG. Karolina Pęk ma dopiero 14 lat, ale już przechodzi do historii.

Brązowy medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie dla tarnobrzeżanki Karoliny Pęk. Nastolatka wraz z trzema innymi zawodniczkami stanęła na trzecim miejscu podium w drużynowym turnieju tenisa stołowego.

Polskie tenisistki stołowe startujące w turnieju drużynowym w klasach 6-10 w składzie Natalia Partyka, Małgorzata Jankowska, Karolina Pęk i Alicja Eigner pokonały w meczu o brązowy medal Francuzki 3:2

O zdolnej Karolinie pisaliśmy w Super Nowościach na początku tego roku. Już wówczas wierzyliśmy, że niepozorna nastolatka ma szansę na światowy sukces.

Przypomnijmy, 14-letnia tarnobrzeżanka z niepełnosprawnością zmaga się od urodzenia. Los, czy po prostu błąd człowieka sprawił, że dziewczynce podczas porodu wyrwano splot nerwowy, co spowodowało trwały paraliż jednej ręki. Dziewczynka nie mając porównania do stanu, w którym byłaby w pełni zdrowia, wzięła życie takim, jakie jest. A że jest wyjątkowo zadziorną i pracowitą nastolatką, okazało się, że niewładna ręka wcale nie jest jej potrzebna do tego, by grać w tenisa stołowego.

- Karolina najpierw grała w piłkę i całkiem dobrze jej to wychodziło. Jej ulubiony klub piłkarski to Real Madryt – mówi Rajmund Zięba, prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg, pod którego opieką młoda piłkarka zamieniła się w święcącą tryumfy w Polsce i Europie tenisistkę stołową.

Kariera nastolatki z miesiąca na miesiąc nabiera coraz większego rozpędu. Gdy zaledwie w 2008 roku Karolina przyszła do tarnobrzeskiego klubu uczyła się podstaw gry w tenisa stołowego. W ciągu trzech ostatnich lat zdobyła kilkanaście najważniejszych medali w kraju oraz na zawodach międzynarodowych.

Małgorzata Rokoszewska

do “14-latka z Tarnobrzega zdobyła brąz na paraolimpiadzie”

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.