148 mln złotych na modernizację gospodarstw

Izabela Kulaga z ARiMR

PODKARPACIE. Do 28 stycznia w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać wnioski o przyznanie pomocy na modernizację gospodarstw rolnych.

W pierwszej kolejności środki będą przyznawane gospodarstwom z branży mleczarskiej. Tym razem wnioski można składać na korzystniejszych niż dotychczas warunkach umożliwiających kilku rolnikom składanie jednego wniosku co ułatwi dostęp do środków mniejszym gospodarstwom.

Rolnicy składający wnioski mogą liczyć na dopłatę stanowiącą nawet 70 procent wartości inwestycji. Na Podkarpaciu do rozdysponowania jest 148 mln złotych. W tym roku wprowadzono rozwiązanie, które pozwoli małym gospodarstwom ubieganie się o środki na modernizację. Do tego czasu rolnicy tacy nie byli w stanie spełnić wymagań ARiMR. Teraz rolnicy posiadający małe gospodarstwa mogą składać wnioski grupowe, co da im większą szansę na pozyskanie funduszy.

Komentarz

Izabela Kulaga z podkarpackiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa:

– Od 3 do 17 stycznia będą przyjmowane wnioski rolników, którzy chcą inwestować w prowadzoną działalność mleczarską. Od 17 stycznia będą natomiast przyjmowane wnioski rolników na inne inwestycje mające na celu modernizację gospodarstw np. na zakup maszyn. Drugi etap przyjmowania wniosków potrwa do 28 stycznia.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments