1,5 tys. zł za wyskoki na rowerze

RZESZÓW. Marszałek uhonorował słynnego trialowca, Krystiana Herbę

Krystian Herba narobił sporo zamieszania w Urzędzie Marszałkowskim, kiedy pojawił się tu ze swoim rowerem bez siodełka. W ciągu 2 min. i 30 sekund wyskoczył na nim 4. piętro. W ten widowiskowy sposób zgłosił się, by odebrać pamiątkowy grawerton i nagrodę pieniężną (1,5 tys. zł) od marszałka województwa podkarpackiego, Mirosława Karapyty.

– Salta nie dało się zrobić, bo sufit jest trochę za nisko – śmiał się Krystian, wjeżdżając na najwyższe piętro urzędu. O przyznaniu mu Nagrody Województwa Podkarpackiego zadecydował Zarząd Województwa, który uznał że młody sportowiec znakomicie promuje region nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Przypomnijmy, rzeszowski trialowiec zdobył do tej pory m.in. najwyższe pod względem liczby pięter budynki w Polsce, Pałac Kultury i Nauki oraz Hotel InterContinental w Warszawie i Altus, najnowocześniejszy budynek w Katowicach. A jako że w Polsce już nie ma wyższych budynków, Krystian kolejne budowle zdobywa zagranicą. Ma już na swoim koncie austriacki biurowiec, a ostatnio (16 lutego) w rekordowym czasie pokonał rowerem 52. piętra najwyższego hotelu w Europie, Grand Hotel Bali w hiszpańskim Benidorm.

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments