Taniec nigdy nie wyjdzie z mody

Tancerka Ewa Szabatin ma za sobą debiut w świecie mody. To w jej kolekcji wystąpią 18 kwietnia finalistki Miss Polski Warszawy. W rozmowie z PAP tancerka mówi o modzie w tańcu i modzie na taniec.

PAP: – Skąd pomysł, żeby z zawodowej tancerki zostać projektantką mody?

Ewa Szabatin: – Tak naprawdę projektowałam od dawna, tylko wcześniej były to stroje do tańca. Tańczyłam na turniejach w Polsce i za granicą i zawsze moje sukienki wzbudzały zainteresowanie. Podchodziły do mnie inne tancerki i prosiły o moje projekty. Gdy zakończyłam turniejową karierę taneczną i skończyłam udział w “Tańcu z gwiazdami”, postanowiłam rozwijać tę moją drugą pasję. Pojawiła się taka możliwość i mam już za sobą pierwszy pokaz mody.

PAP: – A jak ocenia pani kreacje z “Tańca z gwiazdami”? Czy zdecydowałaby się pani zaprojektować stroje dla tego programu?

E.S.: – Oczywiście. Gdybym tylko dostała taką propozycję, na pewno bym się zdecydowała. Na temat kreacji do “Tańca z gwiazdami” krążyły skrajne opinie. Ja uważam, że Dorota Williams, która wymyśla i tworzy te kreacje, robi to z pomysłem.

PAP: – Co decyduje o tym, że kobieta dobrze wygląda w swoim stroju?

E.S.: – Najważniejsze jest to, żeby polubić to, co się nosi, czyli wierzyć, że to, co zakładamy na siebie, jest fajne. Czuć się w tym dobrze. Jeśli nie umiemy tej garderoby dobierać, to nie musimy od razu sięgać po prywatne porady stylistów. Czasem wystarczy podpatrzyć stylizacje w gazetach. Nie trzeba też wydawać pieniędzy na najdroższe marki. W dzisiejszych czasach fajne ubrania dostępne są też w o wiele tańszych sklepach sieciowych. Najważniejsze i tak jest to, by zaakceptować swoje ciało i wygląd. Polubić to, co się nosi i prezentować to dumnie i z klasą.

PAP: – A co z tańcem?

E.S.: – Wciąż pracuję w szkole tańca i obserwuję, że wiele osób zapisuje się teraz na zumbę i tango argetyńskie. Tańce latino też są popularne. Gdy w telewizji pojawia się „You Can Dance” wszyscy zapisują się na hip-hop i taniec nowoczesny. Jak powraca “Taniec z gwiazdami”, wracamy do latino i tańca towarzyskiego. Telewizja ma ogromny wpływ na to, co wybieramy. Taniec powinien być modny i przed takimi programami, i po nich. To wspaniały sposób na spędzenie czasu, który dodatkowo pięknie kształtuje sylwetkę. Taniec nigdy nie wyjdzie z mody.

PAP, bez

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments