„Cud” wyjaśniony. To 16- latek oblał figurę farbą

Fot. Archiwum

KROSNO. Substancja na głowie figury Chrystusa w Krośnie to sztuczna krew. Rozlał ją 16- latek, który twierdzi, że miał to być żart i  nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji swojego czynu.

Przedwczoraj Policja przyjęła oficjalne zawiadomienie o możliwości uszkodzenia pomnika stojącego przy ul. Decowskiego w Krośnie. Według zgłoszenia, w minioną sobotę na głowie wieńczącej pomnik figury Chrystusa zauważono nieznaną substancję koloru czerwonego, przypominającą swoim wyglądem krew. Sprawa wywołała spore poruszenie.
W jej szybkim wyjaśnieniu policjantom pomogło zgłoszenie o innym przestępstwie, do którego doszło w tym samym rejonie miasta. W niedzielę, mieszkaniec gminy Chorkówka ujął i przekazał funkcjonariuszom 16-latka, który wspólnie z kolegami dewastował budowany przez niego dom. Chociaż zatrzymany nieletni nie brał udziału w zanieczyszczeniu figury, policjanci ustalili, że sprawcą tego czynu jest jego 16-letni kolega z Krosna.
Dzisiaj nieletni został przewieziony do komendy i przesłuchany w obecności szkolnego pedagoga. Chłopiec przyznał się do uszkodzenia pomnika i wyjaśnił, że miał to być jedynie żart i nie przypuszczał jakie mogą być konsekwencje tego czynu. Figurę oblał wykorzystywaną na planach filmowych sztuczną krwią, którą kupił w Internecie z zamiarem robienia dowcipów. Kiedy wchodził na pomnik, obok stało kilku jego kolegów obserwujących całe zdarzenie. Nieletni utrzymuje, że zrobił to kilka dni temu późnym wieczorem, kiedy było już ciemno.
Butelkę z resztą substancji policjanci zabezpieczyli dzisiaj w domu 16-latka.
pad, KWP

do “„Cud” wyjaśniony. To 16- latek oblał figurę farbą”

  1. koloratkowy

    szkoda bo już kupiłem znicz, te badania to sprawka szatana. jezus naprawdę krwawi i nie ma okresu!!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.