16-latek podejrzany o gwałcenie 9-latka uciekł z ośrodka wychowawczego

Podejrzewany o zgwałcenie 9-latka uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lubaczowie. Fot. Archiwum

LUBACZÓW. Rzekomy gwałciciel dziecka trafił do ośrodka bez krat i specjalnych zabezpieczeń.

Sprawa ucieczki 16-letniego Damiana C. z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lubaczowie, wyszła na jaw dopiero teraz, choć chłopak, który miał gwałcić 9-latka i molestować 14-latka uciekł z kolegą 18 lipca. Szukają go policjanci w całej Polsce. – Nie mamy informacji, że jest szczególnie niebezpieczny – wyjaśnia podkomisarz Paweł Międlar, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Damian C. razem ze swoim kolega uciekł, a właściwie wyszedł, jak się dowiedzieliśmy, na spacer z MOW w Lubaczowie 18 lipca. Jego kolega został zatrzymany już następnego dnia w Przemyślu, ale wkrótce uciekł on z ośrodka ponownie – w czwartek 2 sierpnia o 4 w nocy. Jednak już o cztery godziny później został kolejny raz zatrzymany. – To tylko pokazuje, jak łatwo uciec z ośrodków wychowawczych – mówi nam jeden z policjantów. – Codziennie na Podkarpaciu takich ucieczek jest kilka – dodaje.

Nie ma krat w oknach
Andrzej Wójciak, dyrektor MOW z Lubaczowa przyznaje w rozmowie z Super Nowościami, że młodzież przebywająca w ośrodku może swobodnie przemieszczać się, a w oknach nie ma krat. 16-latek nie musiał więc jakoś specjalnie kombinować, żeby opuścić ośrodek, bo to nie zakład poprawczy. – O tym chłopaku mogę powiedzieć tyle, że nie sprawiał żadnych problemów wychowawczych i nie dopuszczał się u nas takich rzeczy o jakich słyszałem w mediach, że miał robić w szpitalu – mówi.

Dwa razy brutalnie zgwałcił?
Dlaczego więc tak głośno było niedawno o Damianie C.? Według relacji kobiety, miał on zgwałcić dwukrotnie na terenie szpitala psychiatrycznego w Radomiu jej 9-letniego synka. Chłopczyk trafił do szpitala po rozmowie z pedagogiem szkolnym i miał zostać jedynie na obserwacji. Na drugi dzień podczas telefonicznej rozmowy z matką płakał i twierdził, że starszy chłopak zrobił mu krzywdę. Według słów dziecka, Damian C. miał go dwa razy zgwałcić w brutalny sposób. Rzekomo miał też molestować seksualnie na tym samym szpitalnym oddziale 14-latka.

– My zajmujemy się sprawą jedynie pod kątem tego, czy nie doszło do zaniedbań ze strony personelu szpitalnego – mówi prokurator Andrzej Stojak z Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Konkretnie zarzutami wobec Damiana C. zajmuje się z kolei Sąd Rejonowy, Wydział Rodzinny i Nieletnich w Jędrzejowie. Z naszych informacji wynika, że chłopak miał być przesłuchiwany w sprawie rzekomych gwałtów i molestowania kilka dni po tym, jak uciekł z ośrodka. Pojawiły się nieoficjalne informacje, że być może dlatego uciekł.

***
Nie wiem, czy rzeczywiście 16-latek gwałcił i molestował, ale jeśli istnieje duże prawdopodobieństwo, że to zrobił, to powinien trafić do innego ośrodka, skąd dużo trudniej byłoby mu uciec. Jeżeli rzeczywiście dopuścił się tak obrzydliwych rzeczy jak gwałcenie niewinnego dziecka, to śmiało może to zrobić po raz kolejny. Wypadałoby więc odizolować go od społeczeństwa.

Grzegorz Anton

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kontrowersja
Kontrowersja
1 rok temu

Ja jedyne co mogę powiedzieć to tyle,że nie można wszystkich wsadzać do jednego wora.Są wychowawcy którzy maja dosyć częste przejawy agresji.Lecz to i tak rozchodzi się bez większego rozgłosu.

Marcin
Marcin
3 lat temu

Co wy pierdol…..icie w lubaczowie uciekaja bo nie moga psychicznie wytrzymac ja bylem i bylo zajebiscie z tego względu ze wychowawcy byli jak rodzina a uciekali tylko debillle a jak wracali to znowu w…
pierd…ol

Marcin
Marcin
3 lat temu

Co wy pierdol…..icie w lubaczowie uciekaja bo nie moga psychicznie wytrzymac ja bylem i bylo zajebiscie z tego względu ze wychowawcy byli jak rodzina a uciekali tylko debillle a jak wracali to znowu wpierdol

pawel xd
pawel xd
3 lat temu

bylem tam jest latwo uciec wychowawcy siedza na kawie w pokoju wychowawców albo na laptopie a mlodziez robi co chce to prawda ze fusinski bil bambusem

Ryży
Ryży
4 lat temu

Ja też tam byłem tylko że pod koniec lat 80 i mogę potwierdzić co piszą inni,tak było w Lubaczowie

Prorokp56
Prorokp56
5 lat temu

Ja tam byłem i trzymałem zasady pozdrawiam mojego ziomka z ostrołeki morda trzymaj się z fartem

adi
adi
6 lat temu

Lubaczowski Zaklad Wychowawczy teraz chyba chlopaki nie maja tam zle,ja bedac tam jeszcze za komuny poryty jestem do tej pory,jeden wychowek lubial walic karczycho,drogi walil na splot wiedzieli jak i gdzie bic zeby sladow nie bylo,wychowawca klasy w szkole tez za zle oceny napi**dalal kazal pokazywac w dzienniku i lal.

rachel
rachel
7 lat temu

byłem wychowankiem byliśmy bici przez piskorskiego fusińskiego i innych wychowawców sprawe uciszano w zamian za urlop do domu molestowanie takrze było nagradzane wyjazdami wczesniejszymi

KASIA
KASIA
7 lat temu
Reply to  rachel

BYLES WYCHOWANKIEM TAMTEJSZEGO OSRODKA . NIE MOW TYLKO ZE TAM TAK JEST . MASAKRA MOJ SYN TAM JEST

rachel
rachel
7 lat temu

w 2006 roku nauczyciel matematyki fusinski sam molestował wychowanków .tyle co powiem

kamil
kamil
7 lat temu

takich jak on to po wino kastrować żeby drugi raz tego nie zrobił a z ośrodka w Lubaczowie uciec jest bardzo łatwo ponieważ wychowawcy nie pilnują wychowanków i można sobie wyjść kiedy się chcę i tak będzie cały czas do puki nie będzie krat chociarz i tak to nic nie da? pozdrawiam

kutas
kutas
7 lat temu

j**any frajer

kutas
kutas
7 lat temu

mi go nie szkoda bo widziałem takie akcje

ELo
ELo
7 lat temu

J**ać Pedofila Takich odrazu bym wybijał

gumiś
gumiś
7 lat temu

to straszne pedofili nie powinni trzymać w ośrodku w lubaczowie jak i zaruwno złodziei tak jak Marcina Hajoka

roman
roman
8 lat temu

to STRASZNE !