16-latek zmarł po zderzeniu z policyjnym radiowozem

Fot. KPP

USTRZYKI DOLNE. Wczoraj, ok. godz. 23:10 na ul. 29 Listopada w Ustrzykach Dolnych miał miejsce groźny wypadek, w wyniku którego zmarł prowadzący motorower 16-latek.

Ze wstępnych ustaleń policjantów i prokuratora, kierujący oznakowanym fiatem ducato policjant postanowił zareagować na wykroczenie, które popełnił jadący przed radiowozem kierowca volkswagena golfa. Golf wyprzedzał motorower przejeżdżając podwójną linię ciągłą. Funkcjonariusz uruchomił sygnały uprzywilejowania, zjechał na lewy pas, by wyprzedzić motorower i volkswagena.

Kiedy policyjny fiat wyprzedzał motorower, kierujący nim nagle skręcił w lewo. Policjant próbował skierować radiowóz maksymalnie w lewo, jednak nie udało się uniknąć zderzenia.

Motorowerem kierował 16-letni mieszkaniec Ustrzyk Dolnych, pasażerem był 15-letni chłopiec. Obaj trafili do szpitala. Kierujący zmarł, pasażer jest ranny, ma złamany obojczyk i rękę.

Radiowóz prowadził 36-letni policjant Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych, pasażerką była zaś policjantka. W wypadku doznali ogólnych potłuczeń. Oboje byli trzeźwi, trzeźwy był też pasażer motoroweru.

tc/KPP

do “16-latek zmarł po zderzeniu z policyjnym radiowozem”

  1. Alicja Ashton Przybyla

    Radek to nie byl gowniarz tylko bardzo madry chlopaczek. Wracali z kosciola – przygotowania do bierzmowania nastepnego dnia.

  2. Olo

    a co po 23 robili ci dwaj gówniarze na ulicy??? Juz dawno powinni byc w swoich domach!

  3. maciej

    o 23 – co to za wykroczenie , że kierowca w tym miejscu przekroczył podwójną ciągłą lewymi kołami – policjant wyjątkowo nadgorliwy – i teraz będzie cierpiał do końca życia – o ile ma sumienie

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.