17-piętrowy apartamentowiec już “rośnie”

Fot. Eco Energy Rzeszów, Paweł Bialic

RZESZÓW. Za 4 lata gotowy będzie cały kompleks Capital Towers.

Rzeszowianie pytają, co to za budynek wznoszony jest na prawym brzegu Wisłoka niedaleko mostu Zamkowego. Jak ustaliliśmy, powstaje tam jeden z pierwszych apartametowców na Podkarpaciu. Powoli dobudowywane są kolejne kondygnacje 17-piętrowego, najwyższego budynku mieszkalnego w Rzeszowie. Apartamentowiec będzie miał aż 54 metry wysokości.

Obecnie firma Eco Energy Rzeszów wykonuje pierwszy z 6 budynków kompleksu apartamentowo-biurowego Capital Towers. Budynek ten o oznaczeniu “A” (mieszkalny z funkcją komercyjną na parterze i pierwszym piętrze), który wznoszony jest od sierpnia ub. roku ma teraz 5 pięter (na razie to tylko betonowe płyty), a trzeba jeszcze dobudować 12 pięter.

– Zakończenie prac przy tym budynku zaplanowane jest na koniec bieżącego roku – poinformował Bartłomiej Bartoś, prezes Eco Energy w Rzeszowie. – Zgłosiło się 25 procent osób zainteresowanych wykupem mieszkań w tym apartamentowcu. Zarezerwowaliśmy im już lokale.

Architektura zewnętrzna 17-piętrowego budynku mieszkalnego wykonana zostanie całkowicie z elewacji szklanej, zainstalowana ma być też winda panoramiczna. Strefa mieszkalna oferuje apartamenty oraz presitiżowe penthousy o wielkości powierzchni mieszkalnej od 35 mkw. do nawet 230 mkw. z widokiem na Rzeszów (Stare Miasto, Wisłok, zamek). Wychodząc naprzeciw wyszukanym potrzebom klientów, stworzono możliwość łączenia lokali i ich aranżacji.
W całym kompleksie budynków przewidziano miejsca postojowe w parkingu podziemnym, w którym będzie ponad 1000 miejsc postojowych. W już powstającym apartamentowcu przewidziany jest system odzysku ciepła poprzez zainstalowanie rekuperatora.

W kompleksie Capital Towers zaplanowano sześć budynków o całkowitej powierzchni około 90 tys. mkw. Część biurowo-usługowo-handlowa będzie zajmować 60 tys. mkw., a 30 tys. mkw. przeznaczonych zostanie na apartamenty. Najwyższy z budynków – biurowiec klasy “A” będzie miał około 80 metrów wysokości. Całość inwestycji ma być gotowa w ciągu czterech najbliższych lat.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
olek2
olek2
9 lat temu

Brawo wreszcie pierwsza wysoka budowla ktora nie jestkościelna wieża.

czesław
czesław
9 lat temu

Z|nowu głupawa nazwa budowanego obiektu.