18 zarzutów dla 18-latka

Fot. KPP

STALOWA WOLA. Policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu stalowowolskiego podejrzanego o włamania i kradzieże, których dokonywał na budowach domów. Młody mężczyzna usłyszał 18 zarzutów. Policjanci ustalili już wspólnika i pasera 18-latka.

Od początku wiosny bieżącego roku stalowowolscy policjanci otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach i włamaniach na budowach domów. Najwięcej tych zgłoszeń było z terenu gmin Pysznica i Radomyśl nad Sanem, ale funkcjonariusze przyjmowali także zgłoszenia z terenu gminy Zaleszany i Zaklików. Najczęściej złodzieje kradli z placów budowy elektronarzędzia, materiały budowlane oraz kable.

W minionym tygodniu funkcjonariusze stalowowolskiej komendy zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu stalowowolskiego, który był w gronie osób podejrzewanych o włamania. W wyniku przesłuchania podejrzanego, a także przeprowadzonych przeszukań, funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy potwierdzający ich podejrzenia. Odzyskali część skradzionego mienia o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. 18-letni mężczyzna usłyszał 18 zarzutów włamań i kradzieży. Podczas przesłuchania przyznał się do stawianych zarzutów. Policjantom powiedział, że pieniądze uzyskane z przestępstw przeznaczał na zakup odzieży, alkoholu i papierosów. Został doprowadzony do stalowowolskiej prokuratury, która zastosowała wobec niego policyjny dozór.

W toku dalszych działań policjanci ustalili, że 18-latek nie działał sam. Miał 19-letniego wspólnika, mieszkańca powiatu stalowowolskiego, który jest poszukiwany przez stalowowolskich policjantów. Śledczy ustalili też osobę, która nabywała od nastolatków kradzione przedmioty. Był to 48-letni mężczyzna, który usłyszał dwa zarzuty paserstwa. Śledczy zabezpieczyli u niego mienie o wartości 1300 złotych na poczet przyszłych zobowiązań.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Dalsze czynności prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli pod nadzorem miejscowej prokuratury.

tc/KPP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
K. Bimbała
K. Bimbała
8 lat temu

Nic się nie stało !. Jak ma żyć panie premierze??!! Wcale się nie dziwię nie ma pracy idzie kraść!!