19 dni urlopu a 50 dni wolnego

W 2013 roku szczególną okazją do dłuższego wypoczynku może być weekend majowy. Trzy dni urlopu dają możliwość wypoczynku przez dziewięć dni. Fot. Bogdan Myśliwiec

PODKARPACIE. Radzimy jak zaplanować urlop na końcówkę 2012 i cały 2013 rok. Z naszą pomocą nie zmarnujesz ani jednego dnia wolnego od pracy.

Wielu pracodawców wymaga od swoich pracowników, by już w grudniu zaplanowali urlop na przyszły rok. Sprytnie zaplanowany grafik urlopowy, pozwala zwiększyć długość wypoczynku nawet dwukrotnie. My już sprawdziliśmy, kiedy w 2013 roku wypadają dni wolne od pracy.

Ze wskazówek, kiedy zamiast jednego, warto wziąć dwa, a nawet trzy dni wolnego, by wypoczywać dłużej, najwięcej skorzystają osoby, które nie pracują w soboty i w niedziele. Nawet jednak oni, mogą zerknąć w kalendarz, bo przecież nie każdy weekend mają zajęty.

Dla tych, którzy dysponują jeszcze tegorocznym urlopem, podpowiadamy, że biorąc wolne 24 grudnia, czyli w wigilię, a także dwa dni wolne po świętach Bożego Narodzenia, można uzyskać aż 8 dni wolnego i przyjść do pracy dopiero 2 stycznia.

Wyjątkowo w 2013 roku nie skorzystamy z dnia wolnego z okazji Trzech Króli (6 stycznia), ponieważ wypada on w niedzielę.

Dla wielu osób okazją do dłuższego urlopu jest weekend majowy. W 2013 roku dni wolne od pracy – 1 i 3 maja, przypadają kolejno na środę i piątek. Możliwość wzięcia trzech dni urlopu (29 kwietnia, 30 kwietnia oraz 2 maja) wydłuża weekend majowy do dziewięciu dni.

Kolejną okazją do przedłużonego urlopu jest Boże Ciało, które w 2013 roku wypada 30 maja – tradycyjnie w czwartek. Wolny piątek to wydłużony weekend do czterech dni.

Dla osób, które urlop planują na sierpień, kluczowa informacja może dotyczyć święta obchodzonego 15 sierpnia. Wolny piątek (16 sierpnia) pozwali wydłużyć wakacyjny urlop wypoczynkowy.

W listopadzie dwukrotnie będzie okazja do wydłużenia weekendu o jeden dzień. Wszystko za sprawą wypadającego w piątek Dnia Wszystkich Świętych oraz w poniedziałek Święta Niepodległości.

W 2013 roku, Święta Bożego Narodzenia (25 i 26 grudnia) wypadają w środę i czwartek. Wolny dzień w piątek (27 grudnia) pozwoli nam zyskać pięć wolnych dni. Ponadto, wolne dni 30 i 31 grudnia nasz urlop wydłużą do siedmiu dni.

Małgorzata Rokoszewska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o