20 lat niepodległej podległości

O uniezależnieniu się od rosyjskiego gazu mówi się od dawna. Kolejne rządy jednak torpedują wciąż takie projekty.

Nie wybudowaliśmy gazociągu łączącego nas z Norwegią. Nie tylko połączył by nas z innym eksporterem gazu ale przeciąłby rurociąg Rosja – Niemcy biegnący po dnie Bałtyku i najprawdopodobniej zablokowałby jego budowę. 20 lat od odzyskania “niepodległości” polscy politycy nie potrafią uporać się z problemem uzależnienia Polski od rosyjskiego gazu. Za to płacimy oczywiście my, obywatele w rachunkach. Będzie tak dalej dopóki nasza władza nie zacznie dbać o nasze interesy. Nikt nie zadba o nasz interes jeśli nie zrobimy tego sami.

Od 20 lat Polska jest uzależniona energetycznie od mocarstwa, z którym nie utrzymuje w pełni dobrych stosunków. Od 20 lat nie zrobiono nic aby problem ten rozwiązać. Nie demonizuję Rosjan, nie twierdzę, że dążą do zniszczenia Polski. Jednak dopóki będą mieli możliwość prowadzania nas na smyczy i dyktowania nam warunków, będą to robić. Postępowanie Rosjan nie jest naganne, oni po prostu dbają o własne interesy. W przeciwieństwie do nas.

PRZECZYTAJ: „Gazprom robi nas w konia!”

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
9 lat temu

no Panie redaktorze – proszę nie pisać w liczbie mnogiej ” nie wybudowaliśmy”tylko poszczególne rządy nic nie zrobiły przez 20 lat aby ten problem rozwiązać tak należy pisać jak ja bym pociągał za sznurki to bym to rozwiązał w pirwszym roku i teraz można by się było „wypiąć” nie ?