21. Batalion Logistyczny ma dowódcę

Ppłk Jarosław Piasny

RZESZÓW. Nowo formowany 21. Batalion Logistyczny w Rzeszowie ma już dowódcę. Uroczyste przyjęcie obowiązków 2011 r. odbyło się 16 sierpnia.

Na uroczystym apelu w koszarach 21. blog przy ulicy Langiewicza, dowódca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich gen. bryg. Stanisław Olszański przedstawił oficjalnie “pierwszego” dowódcę 21. blog podpułkownika Jarosława Piasnego.

Ppłk Piasny zapewnił, że jako dowódca dołoży wszelkich starań, by stawiane przed batalionem  zadania dawały powody do dumy. Podczas uroczystego apelu odbyło się również wręczenie aktów mianowań na kolejne stopnie wojskowe żołnierzy w związku z wyznaczeniem na stanowiska w 21. Batalionie Logistycznym.
21. Batalion Logistyczny powstał zgodnie z decyzją ministra obrony narodowej. Jest to zupełnie nowa jednostka wojskowa o numerze 4719 mieszcząca się w koszarach przy ul. Langiewicza w Rzeszowie. Głównym zadaniem batalionu w skład którego wchodzi: dowództwo, sztab, pluton dowodzenia, zespół zabezpieczenia medycznego, kompania zaopatrzenia oraz kompania remontowa jest zabezpieczenie logistyczne 21. BSP.

Ppłk dypl. Jarosław Piasny był ostatnio szefem Sekcji Technicznej 21. BSP. Wcześniej służył m.in. w 1. Batalionie Czołgów 21. Brygady. Dwukrotnie pełnił służbę w PKW KFOR w Kosowie. W czerwcu ukończył kurs operacyjno – taktyczny o profilu dowódczym w Akademii Obrony Narodowej. Wraz z objęciem obowiązków dowódcy batalionu został mianowany na stopień podpułkownika.

kk

do “21. Batalion Logistyczny ma dowódcę”

  1. roman

    tak jest p.marku- kubatura p.komendanta- wygląd – owszem jak za króla sasa nie ? – ciekawe jak będzie z resztą u pana pułkownika -

  2. Marek

    mięsień piwny to ma gościu nieźle rozwinięty, widać ze czasu nie marnował i ostro trenuje …

  3. roman

    no super – dowództwo/ sztab/ pluton dowodzenia- sama szarża a ilu jest podkomendnych – bo teraz w naszym wojsku na jednego dowódcę / stopień oficerski/ przypada 0,45 sołdata- za chwilę się okaże że nie ma komu rozkazywać- to dopiero będzie problem nie ? – nie wspominam o obronie – pozostaną chyba tylko białe obrusy i prześcieradła .

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.