21-letniemu zabójcy grozi dożywocie

Oskarżonemu grozi najwyższy wymiar kary. Fot. Bogdan Myśliwiec

SANDOMIERZ, KIELCE Ruszył proces 21-latka, który zabił mężczyznę, z którym spotykała się jego była dziewczyna

Oskarżony o zabójstwo 18-latka i usiłowanie zabójstwa dwóch 17-latek Michał S. z Sandomierza stanął przed Sądem Okręgowym w Kielcach. Mężczyzna zaatakował całą trójkę nożem, bo nie mógł pogodzić się z tym, że nastolatka, z którą miał dziecko porzuciła go dla kogoś innego.

Do zbrodni, której efektem jest rozpoczęty wczoraj proces doszło w Sandomierzu 14 maja br.

Przypomnijmy, dramat rozegrał się na nadwiślańskich błoniach, gdzie przyjacielskie spotkanie zorganizowała sobie trójka znajomych. Była wśród nich 17-letnia Paulina, 18-letnia Sylwia i 18-letni Krystian. 21-letni Michał znał całą trójkę. Z Sylwią przez około dwóch lat stanowili parę. Mięli nawet 8-miesięczną córkę. Tragicznego dnia, Michał dowiedział się, że matka jego dziecka spędza czas z nowym przyjacielem. Wziął ze sobą nóż z kilkunastocentymetrowym ostrzem i poszedł ich szukać.

Do spotkania doszło około godz. 17. Między byłymi kochankami szybko doszło do awantury. Potem w ruch poszedł nóż. 21-latek zadał Krystianowi kilka ciosów w klatkę piersiową i brzuch. W obronie napadniętego stanęły dziewczyny. Napastnik był tak rozwścieczony, że w ich stronę także skierował agresję. Paulina i Sylwia otrzymały ciosy w klatkę piersiową, plecy, ręce, ramiona i brzuch. Morderca zostawił swoje ofiary bez pomocy. Uciekł z miejsca tragedii i próbował podciąć sobie gardło. Kilkanaście minut później, mężczyznę z krwawiącą raną, zauważył przypadkowy przechodzień. Wezwał pomoc. Kolejne ambulanse pojechały ratować nastolatków.

Życia Krystiana nie udało się uratować. Uczeń drugiej klasy gimnazjum informatycznego w Sandomierzu zmarł na miejscu. Paulina i Sylwia uszły z dramatu z życiem, ale przez wiele tygodni przebywały pod opieką lekarzy i przeszły po kilka operacji ratujących im życie.
21-latek przez kilka tygodni po zatrzymaniu przebywał na obserwacji lekarzy psychiatrów. 3 października rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach poinformował o wpłynięciu do Sądu Okręgowego w Kielcach aktu oskarżenia przeciwko mężczyźnie.

– Sprawca tej zbrodni został oskarżony o zabójstwo i dwa usiłowania zabójstwa. Podejrzany przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów. Biegli psychiatrzy orzekli, że w chwili zdarzenia był poczytalny, choć działał pod wpływem bardzo silnych emocji – informował wówczas Sławomir Mielniczuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.
Wczoraj, Sąd Okręgowy w Kielcach po odczytaniu aktu oskarżenia wyłączył jawność rozprawy. Zawnioskował o nią adwokat oskarżonego, a poparli oskarżyciele posiłkowi i ich przedstawiciele. Sędzia Lena Romańska przychyliła się do wniosku, gdyż uznała, że na kolejnych rozprawach będą roztrząsane kwestie “dość intymne”.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments