22-latek zgwałcił 14-letnią siostrę?

Fot. Archiwum

ROPCZYCE, SĘDZISZÓW. Podejrzany o kazirodztwo  trafił do aresztu.

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach prowadzi postępowania w sprawie podejrzenia dopuszczenia się przez 22-latka czynu kazirodczego. Mężczyzna miał obcować płciowo i dopuścić się innych czynności seksualnych wobec swojej małoletniej siostry. Podejrzany na wniosek prokuratora trafił do aresztu tymczasowego. Ofiara przebywa pod opieką rodziny.

Kiedy miało dojść do tego obrzydliwego czynu i w jakiej miejscowości w powiecie ropczycko-sędziszowskim miał rozegrać się dramat dziecka, wciąż pozostaje tajemnicą prokuratury, która ze względu na charakter czynu, jak i młody wiek oraz dobro pokrzywdzonej, udziela jedynie szczątkowych informacji. – Gdybym podał do wiadomości publicznej nazwę miejscowości, osoby te byłyby łatwe do rozpoznania, a chcę tego oszczędzić pokrzywdzonej – tłumaczy Dariusz Brzykowski, szef prokuratury Rejonowej w Ropczycach. – Mogę jedynie powiedzieć, że zarzut przedstawiono mężczyźnie 28 marca, a obecnie przebywa on w areszcie tymczasowym. Małoletnia pokrzywdzona została pouczona o możliwości skorzystania z pomocy psychologa. Trwają ustalenia w tej sprawie – dodaje.

Jak udało się nam się ustalić, 22-letni podejrzany był już wcześniej karany. Jednak czyny, których się dopuścił nie miał związku z przestępstwami na tle seksualnym.

Za czyny kazirodcze kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Obcowanie płciowe z małoletnią obciążone jest natomiast karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. – Jeżeli zarzuty wobec podejrzanego potwierdzą się, będzie mu groziło do 12 lat pozbawienia wolności – mówi prokurator Brzykowski. – Jednakże kwestia zarzutów jest jeszcze otwarta. W toku postępowania zarzuty mogą ulec zmianie co do kwalifikacji prawnej czynu, jak również jego opisu – dodaje.

Katarzyna Szczyrek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o