22-latkowie odpowiedzą za narkotyki

Fot. KMP Przemyśl

PRZEMYŚL. Zarzuty posiadania i udzielania narkotyków usłyszało dwóch 22-letnich mężczyzn. W trakcie czynności śledczy zabezpieczyli ponad 80 gramów marihuany i pół grama amfetaminy. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W trakcie wtorkowej nocnej służby policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 22-letniego mieszkańca Przemyśla. W wyniku podjętych czynności śledczy zabezpieczyli przy nim znaczną ilość zielonego suszu i woreczek z białym proszkiem. Podejrzane substancje poddano badaniu, które wykazało że jest to marihuana i amfetamina.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dalsze postępowanie wykazało, że w sprawę jest zamieszany również 22-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Ze zgromadzonego materiału wynika, że to on przekazał narkotyki przemyślaninowi, by znalazł na nie klientów. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania i udzielania środków odurzających. Czyny te naruszyły przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i są zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

Wczoraj, na wniosek policjantów prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.

tc/KMP Przemyśl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o