22 października wystartują 54. Rzeszowskie Spotkania Teatralne

Podczas konferencji prasowej Joanna Puzyna-Chojka - dyrektor programowa festiwalu, i Jan Nowara - dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie przedstawili program tegorocznych Rzeszowskich Spotkań Teatralnych - Festiwalu Nowego Teatru. Fot. Paweł Bialic
Podczas konferencji prasowej Joanna Puzyna-Chojka – dyrektor programowa festiwalu, i Jan Nowara – dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie przedstawili program tegorocznych Rzeszowskich Spotkań Teatralnych – Festiwalu Nowego Teatru. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Festiwal potrwa od 22 do 30 października.

W poniedziałek, 7 września, w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbyła się konferencja z udziałem Jana Nowary – dyrektora teatru oraz Joanny Puzyna-Chojki – dyrektor programowej Festiwalu Nowego Teatru, którzy przedstawili program tegorocznych Rzeszowskich Spotkań Teatralnych. Dziewięć dni festiwalowych zaobfituje w 10 spektakli, w tym 9 konkursowych, i moc niezapomnianych wrażeń.

Przed festiwalowymi gośćmi zaprezentuje się osiem zespołów teatralnych: Stary Teatr z Krakowa, Teatr Polski z Wrocławia, Teatr Wybrzeże z Gdańska, Teatr Żydowski z Warszawy, Teatr Polski z Bydgoszczy, Teatr im. W. Bogusławskiego z Kalisza, Teatr im. C.K. Norwida z Jeleniej Góry oraz Teatr im. L. Solskiego z Tarnowa. Tradycyjnie premierowy spektakl przygotuje gospodarz festiwalu. Będzie to multimedialna realizacja „Kurki Wodnej” Witkacego w reżyserii Jana Nowary. Po pięciu latach przerwy teatr wraca również do organizacji Multimediady Szajna Festiwalu, na którego program złoży się instalacja przygotowana przez Pracownię Transmediów ASP w Krakowie oraz warsztaty multimedialne dla młodzieży. Na zakończenie imprezy tegoroczni absolwenci Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu zaprezentują spektakl „Lew na ulicy”.

Ruszyła już sprzedaż biletów i karnetów na spektakle. Ceny biletów: od 15 zł do 100 zł (na premierę spektaklu „Kurka Wodna”).

ksz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o