24-letni pseudokibic zidentyfikowany

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Policjanci z wydziału do walki z przestępczości pseudokibiców rzeszowskiej komendy zatrzymali pseudokibica, który podczas meczu derbowego w Rzeszowie zamaskowany w kominiarkę, trzymał w rękach transparent o treściach, które nawoływały do nienawiści na tle różnic rasowych. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 21 kwietnia 2012 r. podczas derbowego meczu piłki nożnej rozgrywanego na stadionie przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie, pomiędzy rzeszowskimi drużynami. Strój w jaki ubrany był mężczyzna znacznie utrudniał jego zidentyfikowane. Na podstawie zebranych informacji i ustaleń własnych policjanci wytypowali jednak sprawcę. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Rzeszowa.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i użytkowanych przez podejrzanego funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli przedmiotowy transparent oraz materiały zawierające treści nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Posłużą one teraz jako dowód w sprawie. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty: o publiczne nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowej, używanie kominiarki w celu uniemożliwienia jego identyfikacji i posiadanie materiałów zawierających treści nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

W sprawie trwają dalsze czynności.

tc/KMP

do “24-letni pseudokibic zidentyfikowany”

 1. sokół

  to co najlepsze to fakt iz srodowisko zydowskie zalozylo jego klub, a teraz taki cymbal innych wyzywa od zydow jakby to byla jakas obraza.

 2. Ojo

  Tępić kiboli

 3. zigniew oleszko

  SKORO TAK NIENAWIDZI ZYDOW, TO ZROBCIE MU TATUAZ SWASTYKI NA CZOLE I WYPUSCCIE!

 4. Mariusz

  Ojciec głosował na Kwaśniewskiego, synalek zapewne na Palikota ,a od „Żydów” wyzywa kogo popadnie. Leku na ślepotę jeszcze nie wynaleziono.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.