24 mln złotych haraczu dla Ryanaira!

PODKARPACIE. Wszyscy mieszkańcy województwa płacą prywatnym irlandzkim liniom lotniczym za to, że robią biznes na lataniu do Rzeszowa

Czy to możliwe, by zarząd województwa płacił publiczne pieniądze prywatnemu biznesmenowi za to, że robi interes na mieszkańcach regionu? Tak, ale pod warunkiem, że nie jest to biznesmen z Podkarpacia, ani nawet nie jest Polakiem. Rodzimi przedsiębiorcy nie mają bowiem szans na wsparcie z kasy województwa. Natomiast Michael O’Leray, jeden z najbogatszych irlandzkich przedsiębiorców, dostanie prawie 24 mln zł, a pieniądze te pochodzą z budżetu województwa podkarpackiego, czyli z kieszeni wszystkich mieszkańców regionu. Sprawdziliśmy, że gdyby prywatny przedsiębiorca chciał w podobny sposób reklamować swoje usługi pasażerom tanich linii lotniczych, zapłaciłby kilkunastokrotnie mniej. Dlaczego więc samorządowe władze Podkarpacia płacą Ryanairowi tak drogo? Bo dzięki płaceniu tego haraczu Ryanair lata do Rzeszowa.

Więcej w Super Nowościach.

Krystian Barczewski

do “24 mln złotych haraczu dla Ryanaira!”

 1. jur

  Czy ten Krystian Barczewski to zna jakieś słowa które nie zieją agresywnością.
  Pieniądze nie mają narodowości. Są tylko w czyimś posiadaniu przez jakiś czas. Nie zapłacone na promocję nie wrócą Ryanair’em do Rzeszowa. Widocznie to tyle kosztuje…

 2. janusz

  24 mln zł??? a ile z kasy samorzadowej idzie rocznie na kosciół katolicki na podkarpaciu?!??! gdzie te dane???? co??

 3. Stan

  Ryanair nie lata z Okęcia i dlatego cała ściana wschodnia po Białystok lata z Jasionki może się zwrócą te pieniądze. Lublin nam zazdrości takiego lotniska.

 4. Ali Baba

  Jak nie wiadomo o co chodzi, to znaczy że o pieniądze i władze. Rzeszowszczyzna, jak i cała ściana wschodnia jest od lat skazana na bycie skansenem w którym na wypoczynek będą przyjeżdżać moski z całego świata. Tak więc, nie wolno tu za bardzo rozbudowywać infrastruktury. Jak więc na siłę chcecie, to zapłaćcie konkretnie a wtedy zrobimy wyjątek.
  Lotnisko z największym przyrostem w kraju i bardzo dużym obłożeniem nie interesuje państwowego LOT ani innych prywatnych przewożników ! Wszyscy inwestują w niedochodowe lub mało dochodowe lotniska nie licząc się z tak modnym obecnie rachunkiem ekonomicznym. Dlaczego ???

 5. roman

  kto upoważnił ten cały zarząd do płacenia tej kasy 24 mln. zł- ja nie mieszkańcy podkarpacia też nie to są pieniądze podkarpacia a nie tej kliki która nimi szasta- nie chce latać niech nie lata – niech spada na drzewo- przyjdzie inny i będzie latał- co ma ten cały zarząd z tego
  kładu z tym panem Michaelem – ten zarząd ma promować biznes podkarpacia czy kapitalizm unijny – jak unijny to niech się wynosi do nich – czy zarząd to pracownicy Rynaira jak tak to won z podkarpacia naszą kasę zostawić i od 1-go maja zmienić gabinety- zostało mało dni na przeprowadzkę.

 6. Leon

  Nigdy nie leciałem i nie będę korzystał z usług tych irlandzkich szuj.
  Wystarczy że znajomi opowiadają jak to ich Ryanair wyruchał bez mydła i to mi wystarczy, nie będę się zniżał i upadlał tylko dla tego żeby lecieć taniej.
  A to jeżeli jest prawdą o tych 24 bańkach to ktoś powinien być wyeahbunny za takie marnotrawienie kasy!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.