24 punkty karne za szaleńczą jazdę krajową „dziewiątką”

Fot. Archiwum

ISKRZYNA (POW. KROŚNIEŃSKI). Mandat w wysokości 1 000 zł wystawili policjanci kierowcy golfa. Na konto mężczyzny trafiły również 24 punkty karne. Każdy następny spowoduje zatrzymanie jego prawa jazdy.

Policjanci zatrzymali mężczyznę w minioną środę, na drodze krajowej nr 9, podczas służby pełnionej nieoznakowanym oplem vectrą z zamontowanym videorejestratorem. Około godz. 12.30 w Iskrzyni uwagę funkcjonariuszy zwrócił kierowca vw golfa, który nie zważając na znaki, tuż za remontowanym odcinkiem drogi rozpoczął wyprzedzanie innych aut, jadących w kierunku Miejsca Piastowego.
Manewr ten wykonywał w obrębie skrzyżowania oraz na przejściu dla pieszych, przejeżdżając przy tym przez linię podwójną ciągłą. Z powodu dużego ruchu policjanci nie zdołali zmierzyć prędkości golfa, uznając że najważniejsze jest zatrzymanie pirata zanim dojdzie do tragedii. Ostatecznie funkcjonariusze dogonili go za następnym skrzyżowaniem, na którym mężczyzna również naruszył zakazy obowiązujące podczas wyprzedzania. Był przy tym o krok od czołowego zderzenia się z innym autem.
Kierowcą golfa okazał się 61-letni krośnianin. Mężczyzna był trzeźwy i posiadał prawo jazdy wszystkich kategorii. Za popełnione wykroczenia policjanci ukarali go mandatem karnym w maksymalnej dopuszczalnej wysokości 1 000 zł oraz przypisali 61-latkowi 24 punkty karne. Oznacza to, że każdy kolejny punkt spowoduje zatrzymanie mężczyźnie prawa jazdy.
pad/KMP

do “24 punkty karne za szaleńczą jazdę krajową „dziewiątką””

  1. Czekam na sygnał

    powinno sie mu odebrać dożywotnio prawo jazdy i auto.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.