30 pomysłów, jak wydać 1,5 mln zł

22 projekty małe i 8 dużych zgłosili w tym roku tarnobrzeżanie w ramach budżetu obywatelskiego. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Siódme rozdanie Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego.

Tarnobrzeski magistrat weryfikuje projekty, które zgłosili mieszkańcy miasta w ramach siódmej edycji Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego. Do podziału jest ponad 1,5 mln zł.

W tym roku mieszkańcy Tarnobrzega mogli zgłaszać projekty do TBO w dwóch kategoriach.

– Na realizacje budżetu obywatelskiego tarnobrzeski magistrat przeznaczył ponad 1,5 mln. Na „projekty duże” przeznaczono ponad 1,4 mln zł. W tej kategorii zgłaszać można było pomysły, których wartość szacunkowa nie przekracza wyznaczonej puli. Natomiast na „projekty małe” pula wynosi 100 tys. zł. W ramach „projektów małych” mieszkańcy mogli  zgłosić pomysł, którego wartość nie przekracza 10 tys.

To, na co zostaną te pieniądze wydane zależy od kreatywności projektodawców oraz od tego jak zagłosują mieszkańcy. Po weryfikacji projektów przed urzędników, zostanie podana lista pomysłów, na które będzie można oddać głos.

Jak informuje magistrat, w ramach małych projektów wpłynęły 22 propozycje. O dużą pulę powalczy 8 projektów. Lista tych, które przejdą biurokratyczne sito podana zostanie do wiadomości 6 września.

– Zgodnie z zasadami Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego w jego ramach realizowane mogą być wyłącznie projekty, których przedmiot mieści się w katalogu zadań własnych miasta i co ważne przyczynia się do jego rozwoju – wyjaśnia Wojciech Lis, rzecznik Urzędu Miasta Tarnobrzega. – Przykładem takich zadań mogą być: budowa, modernizacja lub remont elementu infrastruktury miejskiej czy działanie mające na celu poprawę warunków życia mieszkańców.

W tym roku mieszkańcy zgłosili blisko 3 razy więcej projektów małych niż dużych. Projekty z tej kategorii z założenia wychodzą naprzeciw małym potrzebom mieszkańców miasta i są proste i szybkie w realizacji.

Po rozpatrzeniu wszystkich odwołań ogłoszona zostanie lista projektów na które będą głosować mieszkańcy. Lista taka powstanie do dnia 23 września br. Głosowanie odbywać się będzie w jednym lokalu wyborczym, w godzinach umożliwiających oddanie swojego głosu przez pracujących mieszkańców miasta. Plan TBO zakłada, że głosowanie rozpocznie się 30 września br. I potrwa do 5 października br. Listę zwycięskich projektów magistrat ogłosi do 11 października.

mrok

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
rowerzysta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rowerzysta
Gość
rowerzysta

Przeznaczcie na poprawę dróg rowerowych.