Fot. Archiwum

MIELEC. Policjanci zatrzymali 19-latka, który grożąc wymuszał pieniądze od 26-letniego mieszkańca powiatu mieleckiego. Sprawca wymuszeń został zatrzymany, gdy odbierał pieniądze od swojej ofiary. Zastraszony 26-latek wypłacił szantażyście prawie 10 tys. złotych. W trakcie przeszukania mieszkania przestępcy, policjanci ujawnili również narkotyki.

Kilka tygodni wstecz mieleccy policjanci ustalili, iż na terenie Mielca dochodzi do wymuszeń rozbójniczych. Postępowanie w tej sprawie objęto kryptonimem „SPIRALA”. W trakcie wykonywanych czynności policjanci zebrali informacje, które pozwoliły na ustalenie zarówno sprawcy wymuszeń, jak i ofiary tego przestępstwa.

We wtorek po południu na ul. Dworcowej w Mielcu policjanci zatrzymali w chwili odbierania pieniędzy z wymuszenia rozbójniczego 19-latka z Mielca. Mężczyzna od sierpnia br. różnego rodzaju groźbami wymusił od swojej ofiary, 26-letniego mieszkańca powiatu mieleckiego, łącznie 10 ty. złotych.

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego ujawniono w nim narkotyki – marihuanę i haszysz. Wczoraj prokuratura wydała postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju z jednoczesnym zakazem wydania dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy. O dalszych losach sprawcy zadecyduje sąd.

pad, KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.