34 zarzuty dla 12 zatrzymanych

Fot. Archiwum

PRZEMYŚL. Policjanci z przemyskiego wydziału kryminalnego rozbili grupę kilkunastu młodych ludzi, którzy przez kilka miesięcy posiadali, udzielali i sprzedawali narkotyki na terenie miasta i powiatu przemyskiego. Sprawcy zostali zatrzymani, a ujawnione przy nich środki odurzające zabezpieczono.

Sprawa miała swój początek w ubiegłym roku. Przemyscy policjanci z zespołu zajmującego się przestępczością narkotykową uzyskali informację o grupie młodych ludzi posiadających marihuanę w jednej z miejscowości w powiecie przemyskim. Z informacji wynikało też, że członkami grupy mogą być również osoby nieletnie.

Powołano grupę policjantów, którzy przez kilka następnych miesięcy gromadzili materiały w tej sprawie. W chwili, gdy dowody działalności poszczególnych członków grupy były wystarczające do postawienia im zarzutów, rozpoczęto zatrzymania. Łącznie zatrzymano 12 osób w wieku od 16 do 27 lat.

Podczas przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych, policjanci ujawnili marihuanę w ilości wystarczającej do przygotowania blisko stu działek narkotyku.

Zatrzymanym postawiono aż 34 zarzuty, wśród których są te najcięższe – udzielanie środków odurzających nieletnim. Prokuratura Rejonowa w Przemyślu na wniosek Policji, wobec wszystkich zatrzymanych zastosowała środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru.

Wszyscy sprawcy złożyli wyjaśnienia i przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 8. Nieletnimi sprawcami zajmie się sąd rodzinny.

pad/KMP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.